Zariadenia
Pokračovať v čítaní
View-Master sú plastové VR okuliare od Mattelu

Mattel, známy výrobca hračiek, sa púšťa do virtuálnej reality. Na slovenský trh sa už v auguste chystajú okuliare View-Master, ktoré chcú konkurovať ostatným VR headsetom, hlavne nízkou cenou a s bonusom rozšírenou realitou.

Spoločnosť Mattel nezastiera, že cieľovou skupinou budú predovšetkým deti, vďaka použitým materiálom už od 7 rokov. Okuliare View-Master predstavujú plastovú alternatívu k Google Cardboard, k behu je teda stále nevyhnutný mobilný telefón.

Nič nové, Mattel chce však konkurovať dobrým pomerom cena / výkon a špeciálnymi kotúčmi, ktoré si človek položí na rovný povrch a sprostredkujú mu rozšírenú realitu. Mali sme možnosť vyskúšať napríklad divočinu, k dispozícii ale bude viac kotúčov – Vesmír, Podmorský svet či trebárs Dinosaury.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
100%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk