Zariadenia
Pokračovať v čítaní
View-Master sú plastové VR okuliare od Mattelu

Mattel, známy výrobca hračiek, sa púšťa do virtuálnej reality. Na slovenský trh sa už v auguste chystajú okuliare View-Master, ktoré chcú konkurovať ostatným VR headsetom, hlavne nízkou cenou a s bonusom rozšírenou realitou.

Spoločnosť Mattel nezastiera, že cieľovou skupinou budú predovšetkým deti, vďaka použitým materiálom už od 7 rokov. Okuliare View-Master predstavujú plastovú alternatívu k Google Cardboard, k behu je teda stále nevyhnutný mobilný telefón.

Nič nové, Mattel chce však konkurovať dobrým pomerom cena / výkon a špeciálnymi kotúčmi, ktoré si človek položí na rovný povrch a sprostredkujú mu rozšírenú realitu. Mali sme možnosť vyskúšať napríklad divočinu, k dispozícii ale bude viac kotúčov – Vesmír, Podmorský svet či trebárs Dinosaury.


View-Master-2-972x1024

Okuliare sú kompatibilné so všetkými telefónmi s uhlopriečkou displeja 4-6 palcov, v balení nájde každý aj špeciálny adaptér pre iPhone 5. View-Master ponúknu ovládacie tlačidlo na strane okuliarov, ktorým možno ovládať niektoré aplikácie. Na druhú stranu chýba pásik cez hlavu – okuliare je teda nutné držať stále v rukách. Vysvetlenie je prosté – Mattel nechce, aby užívatelia používali okuliare príliš dlho v kuse. Výrobca hračiek vsádza predovšetkým na vzdelávacie a zábavné aplikácie – deti sa učia, bez toho aby o tom vedeli.

Mattel si dáva na čas a okuliare View-Master sa na trh dostanú až v auguste. K dispozícii by potom mali byť ako na internete, tak aj priamo v kamenných obchodoch s hračkami. Dôležitá bude cena, ktorá bohužiaľ ešte nie je vyčíslená. Isté je len to, že nepresiahne hranicu 37€.

Majú okuliare šancu uspieť? To bude záležať na mnohých faktoroch – najmä cene. Neprináša nič moc nového, spracovanie nevyzerá najlepšie. Je však pravdou, že Mattel sa zacielil predovšetkým na deti, kde by mohol uspieť .

Photographer Willy LewStylist Sheryl Fetrick

Páčia sa vám okuliare View-Master od Mattela?

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
100%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk