Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Xbox One bude od budúceho mesiaca podporovať Oculus Rift
0

Herný svet sa točí najmä okolo PlayStation VR a tak Microsoft musí reagovať. Oznámil, že od budúceho mesiaca budeme môcť hrať svoje obľúbené hry cez Oculus Rift, teda skôr streamovať.

Xbox One nemá dostatočný výkonný hardvér na natívnu VR. Microsoft si preto natívnu podporu odkladá až pre Project Scorpio, ktorý bude niekoľkonásobne výkonnejší oproti klasickému Xbox One. Ale je tu aj problém číslo 2. Oculus Rift je dostupný len pre PC. Microsoft preto spojil tieto dva nedostatky a vymyslel spôsob, ako ich obísť. Výsledkom je možnosť streamovania hier z Xbox One do aplikácie Oculus Rift na vašom PC. Ide o komplikovanejšie riešenie, ale Microsoft aspoň čiastočne ukázal, že záujem o virtuálnu realitu má a že možno práve Oculus Rift je to VR, ktoré si pripojíme k projektu Scorpio.


xbox-one-oculus-rift-streaming

Celé to bude využívať aplikáciu Xbox One Streaming, ktorá sa bude dať stiahnuť v Oculus Store. Mimochodom, táto aplikácia by mohla byť dostupná aj pre Samsung Gear VR.  Aplikácia pre Oculus Rift na Windows 10 sa bude dať stiahnuť z Oculus Store už 12. Decembra.Vďaka tomuto programu si budete môcť zahrať Gears of War 4, Forzu Horizon 3 alebo aj rôzne spätne kompatibilné hry na obrovskom plátne, ktoré bude zrejme väčšie než to, ktoré máte doma. Tiež si budete môcť vybrať prostredie, v ktorom chcete hru hrať. K dispozícii je Citadel, Retreat a Dome.

Zdroj : GameSpot

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk