Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Lytro Immerge – prvá profesionálna kamera pre virtuálnu realitu
0

Spoločnosť Lytro sa stala známou už v roku 2011 kedy predstavila prvý fotoaparát s možnosťou doostrenia snímky až po vytvorení fotografie samotnej. Umožňuje to unikátne riešenie pre zachytávanie svetla v scéne, namiesto scény samotnej.

Neskôr to spoločnosť skúsila s novinkou v podobe modelu Lytro Illum, ktorý už podstatne viac pripomínal fotoaparát a okrem toho poskytol snímač s podstatne vyšším rozlíšením. Samozrejme, unikátny systém snímania ostal zachovaný aj v tomto prípade. Teraz sa však spoločnosť Lytro rozhodla, že vstúpi aj do sveta virtuálnej reality.

Mountain panorama at sunset with path - Low Tatras ini Slovakia
ZDROJ | Lytro

Uspieť sa bude snažiť s modelom Immerge, čo by mala byť prvá profesionálna kamera pre natáčanie videí vo virtuálnej realite. Väčšina súčasných 360° kamier totiž používa bežné 2D snímače, ktorých obraz je následne softvérovo skladaný do celookruhového obrazu pre využitie práve vo virtuálnej realite.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk