360 Videá
Pokračovať v čítaní
Žart s Oculus Rift: Keď je virtuálna realita až príliš reálna
0

Virtuálna jazda na horskej dráhe môže byť niekedy nebezpečná. Aspoň za predpokladu, že daná osoba má nasadené okuliare Oculus Rift a vedľa seba niekoho s príslušnou dávkou škodoradosti.

Obyčajná predvádzacia akcia v ruskom Novokuznecku mala nečakané vyvrcholenie. Ruský mladík, ktorý skúšal nové zariadenie pre virtuálnu realitu, prechádzal imaginárnou traťou horskej dráhy v momente, kedy sa jeden z organizátorov rozhodol vystreliť si z neho.

V mieste, kde sa vozík začal rútiť strmhlav smerom k zemi, bol mladý Rus jemne postrčený. Ukázalo sa, že mladík sa zrejme do situácie stihol vžiť oveľa viac, ako sa čakalo. Pri virtuálnom páde mal čo robiť, aby sa udržal na nohách.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk