Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
IXPO ponúkne prednášky aj o virtuálnej realite
0

Festival IXPO bude mať niekoľko stánkov s virtuálnou realitou. O stánkoch sme informovali už začiatkom mesiaca. IXPO sa blíži a už tento týždeň sme sa dozvedeli, aké témy budu odprezentované. Najväčší technologický festival v SR si prichystal aj niekoľko prednášok s témou virtuálnej reality.

IXPO – najväčší technologický festival u nás

IXPO je podľa organizátorov určený pre všetkých moderných ľudí. Je to festival určený pre každého, kde si môžete vybrať, naučiť sa a zabaviť. Predstavené budú najnovšie technológie, ktoré si môžete vyskúšať a taktiež aj prísť na prednášky od odborníkov z brandže.

Ixpo festival

Prednášky aj o virtuálnej realite

Na festivale budú stánky s virtuálnou realitou, no chýbať nebudú ani prednášky. Program je bohatý, a tak sme vybrali pár, ktoré súvisia s VR.


Sobota – 27.4.2019

10:50-11:10Ing. Dávid OndrušVzdelávanie zamestnancov pomocou VR v spoločnosti Slovnaft, a.s.Orange stage
13:00-13:20 Pavel Pelikán/Martin Uličný/Katarína Jägrová Development a technológie Orange stage
15:50-16:10MUDr. Tomáš BrngálOd virtuálnej medicíny k virtuálnemu všetkémuOrange stage

Virtual Medicine je mladá firma, ktorá vytvorila aplikáciu Human Anatomy VR. Prostredníctvom nej môže človek nahliadnuť na tie najdetailnejšie zákutia ľudského tela pomocou virtuálnej reality. Je to prvá a momentálne jediná mobilná anatomická aplikácia na platforme Samsung Gear VR aj Daydream. Google si ju tiež vybral medzi top 3 aplikácie na svojej platforme pre virtuálnu realitu Google Daydream.

Zábava pre celú rodinu

Okrem programov sa môžete tešiť na obrovskú game zónu vrátane Xbox a Playstation zóny, kde bude možnosť zahrať si aj dlho očakávanú hru Days Gone. Zaujímavým má byť aj Red Bull trenažér. Predstavené budú aj autonómne autá, nová generácia motoriek a samozrejme aj roboty.

Celý program si môžete pozrieť na oficiálnej stránke. Programy ako aj celý festival IXPO sa bude konať od 26. – 28. apríla 2019 na Tyršovom nábreží.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
75%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
25%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk