Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Obsah z Gear VR už prenesiete aj na TV pomocou Chromecastu
0

Zatiaľ čo na desktopovej virtuálnej realite vidíte na monitore čo sa deje vo VR, na tej mobilnej žiaľ nie. Neviete si pozrieť, aký VR obsah pozerá niekto, kto má nasadený headset s mobilnou VR. Dá sa to, pomocou niekoľkých aplikácií. Teraz však pre mobilnú virtuálnu realitu od spoločnosti Samsung a Oculus priniesli aplikáciu pre Chromecast, zariadenie, ktoré pripojíte do PC a môžete prezerať obsah.

Čo je to Chromecast ?

ChromeCast je malé zariadenie od Google, ktoré pripojíte do televízora a napojíte na Wi-Fi sieť. Následne pomocou mobilu môžete ovládač obsah, ktorý beží na televízii. Môžete sledovať seriály z NetFlixu, videá zo smartfónu, počúvať hudbu zo Spotify alebo ďalšie iné služby.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk