Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Obsah z Gear VR už prenesiete aj na TV pomocou Chromecastu
0

Zatiaľ čo na desktopovej virtuálnej realite vidíte na monitore čo sa deje vo VR, na tej mobilnej žiaľ nie. Neviete si pozrieť, aký VR obsah pozerá niekto, kto má nasadený headset s mobilnou VR. Dá sa to, pomocou niekoľkých aplikácií. Teraz však pre mobilnú virtuálnu realitu od spoločnosti Samsung a Oculus priniesli aplikáciu pre Chromecast, zariadenie, ktoré pripojíte do PC a môžete prezerať obsah.

Čo je to Chromecast ?

ChromeCast je malé zariadenie od Google, ktoré pripojíte do televízora a napojíte na Wi-Fi sieť. Následne pomocou mobilu môžete ovládač obsah, ktorý beží na televízii. Môžete sledovať seriály z NetFlixu, videá zo smartfónu, počúvať hudbu zo Spotify alebo ďalšie iné služby.


Chromecast a Gear VR

Spoločnosť Oculus pridala pre VR headsety Samsung Gear VR podporu Google Chromecast, takže používatelia môžu prehrávať a zdieľať to čo sa deje na smartfóne, aj na televízii, pomocou mobilnej aplikácie Oculus. To znamená, že iní ľudia teraz môžu sledovať to, čo robíte vo virtuálnej realite – čo je už dlho možné na VR okuliaroch pre virtuálnu realitu ako sú Oculus Rift, HTC Vive alebo PlayStation VR.

Spoločnosť Oculus je tak jediná, ktorá s headsetom Gear VR môže oficiálne podporovať prenos do Chromecastu, aj keď spoločnosť Google obsahuje podporu Chromecast v platforme Daydream VR. Je to určite dobrá správa, pretože sa pri virtuálnej realite robí sociálne prostredie, ktoré je najlepšie pri hraní VR hier v herniach s virtuálnou realitou.

Zdroj : Oculus Blog

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk