Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
11. september 2001 v hre pre Oculus Rift
0

Už uplynulo 14 rokov od tejto tragédie, no niektorí ľudia stále nezabudli. Väčšina z vás si určite pamätá na 11. september 2001, ktorý sa stal „čiernym dňom“ v histórii Spojených štátov amerických. Celý svet sa vtedy pozeral na zúfalstvo, strach a bezmocnosť ľudí v uliciach New Yorku. Nikto, kto útok na Svetové obchodné centrum prežil, by sa určite nechcel vrátiť späť do tohto dňa. V prípade, že by však niekto chcel na vlastnej koži zažiť strašné udalosti z 9/11, na internete sa objavila „hra“ vytvorená presne pre tento účel. Jej názov je [08:46] čo súhlasí aj s presným časom nárazu letu 11 Amerických aeroliniek do severnej veže WTC. Aby toho nebolo málo, hra pre realistickejší pocit využíva virtuálnu realitu na to, aby vás dôverihodnejšie zasadila priamo do centra tragédie. „Titul“ bol navrhnutý pre Oculus Rift a od 11. septembra 2015 je dostupný zadarmo v Oculus Share, oficiálnom webe pre projekty tvorené priamo pre tento headset.

Kontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej koži

Kontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej koži

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk