Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
11. september 2001 v hre pre Oculus Rift
0

Už uplynulo 14 rokov od tejto tragédie, no niektorí ľudia stále nezabudli. Väčšina z vás si určite pamätá na 11. september 2001, ktorý sa stal „čiernym dňom“ v histórii Spojených štátov amerických. Celý svet sa vtedy pozeral na zúfalstvo, strach a bezmocnosť ľudí v uliciach New Yorku. Nikto, kto útok na Svetové obchodné centrum prežil, by sa určite nechcel vrátiť späť do tohto dňa. V prípade, že by však niekto chcel na vlastnej koži zažiť strašné udalosti z 9/11, na internete sa objavila „hra“ vytvorená presne pre tento účel. Jej názov je [08:46] čo súhlasí aj s presným časom nárazu letu 11 Amerických aeroliniek do severnej veže WTC. Aby toho nebolo málo, hra pre realistickejší pocit využíva virtuálnu realitu na to, aby vás dôverihodnejšie zasadila priamo do centra tragédie. „Titul“ bol navrhnutý pre Oculus Rift a od 11. septembra 2015 je dostupný zadarmo v Oculus Share, oficiálnom webe pre projekty tvorené priamo pre tento headset.

Kontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej koži

Kontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej koži


Aj keď je to už viac ako 14 rokov, následky tragédie pretrvávajú dodnes. Mnoho záchranárov a ľudí, ktorí sa vyskytovali v blízkosti nešťastia stále umierajú na zdravotné problémy spôsobené útokom. Prečo by teda niekto vytváral o tomto temnom dni počítačovú hru? Web Tech Insider sa pokúsil vypátrať tvorcov [08:46], čo sa mu nakoniec aj podarilo. Údajne malo ísť pôvodne o školský projekt šiestich študentov jednej Francúzskej univerzity špecializujúcej sa na počítačové hry a iné interaktívne médiá.

Kontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej kožiKontroverzná hra pre Oculus Rift vám umožní zažiť 11. september 2001 vo Svetovom obchodnom centre na vlastnej koži

Anthony Kraft so svojimi piatimi spolužiakmi strávili pri vývoji ich projektu tri mesiace. Na to, aby bolo [08:46] čo najrealistickejšie boli použité rozhovory so zachránenými, rôzne články z novín ale aj oficiálne pôdorysy dvojičiek. Na otázku prečo si vybrali virtuálnu realitu namiesto obyčajnej hry Kraft odpovedal: „Chceli sme ľuďom lepšie ukázať ako vyzeral obyčajný pracovný deň obetí, ktorým jedenásty september mal byť.“ Kedže sa v deji vžívate do postavy jednej z obetí na 101. poschodí a všetky východy sú zablokované, existujú iba dva možné konce. Na výber máte medzi pomalým pádom do tmy alebo skokom z okna. Ako vyzerá priebeh hry si môžete pozrieť na videu nižšie.

 

Zdroj : Refresher.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk