Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft HoloLens a Volvo priniesli budúcnosť nakupovania luxusných áut
0

Spoločnosť Microsoft konečne prináša funkčnú verziu svojich okuliarov s rozšírenou realitou HoloLens. Jedným z prvých reálnych využití je 3D zobrazenie auta a jeho detailov, čo možno znázorňuje, ako budeme v budúcnosti nakupovať automobily. Microsoft sa pri tomto projekte spojil s automobilkou Volvo, ktorá svojim zákazníkom teraz umožňuje odhaliť aj tie najskrytejšie tajomstvá pripravovaného automobilu Volvo S90 ešte pred tým, ako uzrie svetlo sveta.

Takéto využitie okuliarov je skutočne fantastické. Okrem toho, že si zákazníci môžu reálne pozrieť 3D model auta, ktoré ešte ani neexistuje, môžu tiež odhaliť množstvo detailov, o ktorých doteraz väčšina z nich nemala ani tušenia. Môžu si pozrieť iba určité časti či súčiastky auta a keďže je animácia interaktívna, môžu auto aj otáčať a meniť uhol pohľadu. Najlepšie na tom je, že si takto môžete pozrieť aj tie časti zariadenia, ku ktorým by ste sa bežne nedostali.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk