Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
EPICA 2015: Virtuálna realita pozná svojho víťaza
0

Prvýkrát v histórii vôbec je ocenená virtuálna realita v reklame. Pozrite si, ktoré reklamy získali cenu. Porotcovia súťaže EPICA Awards rozhodli o najlepších prácach v novej kategórii Virtual Reality. Hodnotiacim kritériom bola originalita kreatívneho nápadu. Tohtoročnými víťazmi sa spomedzi vybraných stali tieto práce.

 

Oil Spill Virtual Reality


  • Ocenenie: GOLD
  • Agentúra: Rething, Kanada
  • Zadávateľ: The Dogwood Initative

V Kanade sa rozhodli, že ľuďom ukážu, aké to je, keď sa nešťastnou náhodou vyleje do oceánu nafta z tankerov.

 

Ďalšia práce, ktorá dostala najviac bodov od poroty a mala šancu získať zlato, bola kampaň, ktorá umožnila ľuďom potápať sa v mori a plávať so žralokmi uprostred púšte.

 

Shark diving in the desert

  • Agentúra: Leo Burnett Sydney
  • Zadávateľ: Samsung Australia

Potápanie v mori si mohli vyskúšať návštevníci predajne uprostred austrálskeho vnútrozemia.

 

Súťaž Epica Awards bola založená v roku 1987. Jej cieľom je udeľovanie ocenení v oblasti marketingu, medzi ktoré patrí reklama, dizajn, médiá, PR či nová kategória Virtual Reality. Víťazov volí odborná porota, ktorá sa skladá z novinárov pracujúcich v sekcii reklamy a marketingu.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk