Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Social VR: Ako vyzerá spoločnosť vo virtuálnej reality
0

Používatelia sa môžu medzi sebou prepojiť aj prostredníctvom internetu. Vďaka tomu sa nemusia nachádzať spolu v jednej miestnosti. Oculus VR na svojom YouTube kanáli zverejnil novú ukážku dema s označením „Toybox.“ Ide o virtuálny priestor, ktorý prepojí hneď niekoľko používateľov.

Ako možno vidieť na videu, v miestnosti sú rôzne virtuálne objekty, s ktorými sa môžu používatelia hrať, a to aj s ich priateľmi. Navyše nie je potrebné, aby bol druhý používateľ v rovnakej miestnosti. Celé to totiž funguje aj cez internet, čo je predstava budúcnosti podľa Zuckerberga.


Social VR je jeden z dôvodov, prečo Facebook kúpil Oculus. Vo videu je znázornené používanie nových ovládačov Oculus Touch, ktoré sú určené pre obe ruky a dokážu veľmi presne snímať ich pohyb a otáčanie v priestore, vrátane samotných prstov.

S kamarátmi vo virtuálnej realite je tak možné hrať aj formu stolného tenisu a teoreticky i ďalšie druhy športov. Vďaka neobmedzeným možnostiam nie je problém ani v tomto jednoduchom deme meniť gravitáciu či ďalšie veličiny simulované pre daný virtuálny priestor.

zdroj: Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk