Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Social VR: Ako vyzerá spoločnosť vo virtuálnej reality
0

Používatelia sa môžu medzi sebou prepojiť aj prostredníctvom internetu. Vďaka tomu sa nemusia nachádzať spolu v jednej miestnosti. Oculus VR na svojom YouTube kanáli zverejnil novú ukážku dema s označením „Toybox.“ Ide o virtuálny priestor, ktorý prepojí hneď niekoľko používateľov.

Ako možno vidieť na videu, v miestnosti sú rôzne virtuálne objekty, s ktorými sa môžu používatelia hrať, a to aj s ich priateľmi. Navyše nie je potrebné, aby bol druhý používateľ v rovnakej miestnosti. Celé to totiž funguje aj cez internet, čo je predstava budúcnosti podľa Zuckerberga.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk