Recenzie
Pokračovať v čítaní
Recenzia VR Zóna KE – Virtuálna realita v Košiciach
0

Chcete si vyskúšať čo dokáže virtuálna realita HTC Vive ? Skúsiť virtuálnu realitu môžete už aj na východnom Slovensku, konkrétne v Košiciach. VR Zóna Košice je poobedňajšia herňa s virtuálnou realitou HTC Vive a Sony Playstation VR. Ide o zážitkovú herňu, v ktorej si môžete na vlastnej koži vyskúšať virtuálnu realitu.

Upozornenie: Táto herňa už nefunguje.

Prednedávnom som si bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Košiciach a kde si ju môžete vyskúšať. V tomto meste sa nachádza len jedna herňa, ktorá je zážitkovým centrom. VR zóna Košice sa nachádza v centre mesta, presnejšie na Hlavnej 104 v Košiciach. Táto herňa bola otvorená len pred nedávnom a ponúka využívanie dvoch VR headsetov HTC Vive a Sony Playstation VR.


VR Zóna Košice

Táto herňa sa nachádza v centre mesta, no nie je vôbec viditeľná. Dlhšou chodbou sa dostanete k dverám, na ktorých je nápis VR zóna KE. Na najvyššom poschodí nájdete samotnú herňu. Cena za hodinu vo virtuálnej realite s HTC Vive alebo PlayStation VR je 20€. Taktiež si môžete herňu prenajať ako skupinka a získať tak zľavu.

Čo si tu môžete skúsiť ?

Virtuálna Realita od HTC Vive ponúka viacero možností ale to, čo by ste si tu mali vyskúšať keď prídete je Everest VR. Ide o hru, s ktorou môžete simulovane vyjsť až na vrch Mount Everestu, najvyššieho vrchu na svete. Táto hra spája spoznávanie vo virtuálnej realite s akciou. Hranie celej hry Vám zaberie asi polhodinu virtuálny zážitok, ktorý simuluje niektoré časti výstupu na Mount Everest.

Ďalšou hrou, ktorú odporúčam skúsiť je Raw Data, ide o veľmi dobre hodnotenú hru. Ide o robotickú strieľačku, ktorá je podobná štýlu hry Brookhaven Experiment, ktorý si tu môžete skúsiť taktiež. V rôznych prostrediach k Vám prichádza množstvo robotov a vašou úlohou je ich postrieľať, pred tým než sa dostanú príliš blízko.

Taktiež by ste si mali vyskúšať hru Holopoint, veľmi dobré hodnotená hra, v ktorej si môžete vyskúšať lukostreľbu. Budete môcť strieľať pohyblivé šípy. V tejto hre si môžete otestovať aj svoje reakcie, keď na konci levelu k Vám bude prichádzať strela, ktorej sa musíte uhnúť.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk