Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Prvý VR meetup v Košiciach
0
Dňa 14.12.2016 sa v priestoroch Startup centra TUKE uskutočnil prvý meetup na ktorom boli prezentované aktuálne dostupné technológie virtuálnej reality s praktickými ukážkami aplikácie týchto technológií v praxi. Akcia bola organizovaná spoločnosťou VIZUALIZACKY s.r.o. (inkubátor TUKE, Stavebná fakulta TUKE) a tímom DimensionLab (Banícka fakulta TUKE). Meetup začal dvoma prezentáciami, prvá od Bc. Michala Takáča (DimensonLab, Banícka fakulta TUKE) s tému „Najnovšie trendy v oblasti virtuálnej reality“ a druhá od Ing. Pavla Kaleju (konateľ VIZUALIZACKY s.r.o., Stavebná fakulta TUKE) s témou „Virtuálna realita v architektúre a dizajne“.

Následne mali poslucháči možnosť odskúšať si prezentované technológie na vlastnej koži. Dostupné boli zariadenia Oculus Rift, HTC Vive, Microsoft HoloLens, Leap Motion, Google Cardboard. Prvý VR meetup bol predskokanom prvého ročníka konferencie virtuálnej reality, ktorá sa uskutoční na Technickej univerzite v Košiciach už tento rok.
VIZUALIZACKY, s.r.o. je spoločnosť ponúkajúca služby v oblasti 3D grafiky a virtuálnej reality v stavebníctve, architektúre a dizajne. Ponúka služby v oblasti 3D vizualizácií (3D vizualizácie rodinných domov, bytových domov, obytných zón, 3D vizualizácie interiérov, nábytkov, produktov a pod.) a virtuálnej reality (interaktívne virtuálne prehliadky projektov s 3D okuliarmi Oculus Rift, 360° virtuálne prehliadky exteriérov, 360° virtuálne prehliadky interiérov, aplikácie pre mobily a tablety). Od roku 2014 pôsobí v Startup centre TUKE. V roku 2016 sa ako prvý startup zaradili medzi inovatívne firmy, ktoré budú pôsobiť v Inkubátore TUKE v rámci novovznikajúceho UVP Technicom v Košiciach.
DimensionLab skupina nadšencov virtuálnej reality Michal Takáč, Maroš Pekárik, ktorí pretavujú svoje znalosti v oblasti IT do realizácie aplikácií na báze technológií virtuálnej reality v rôznych odvetviach.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Pavol Kaleja
Doktorand na stavebnej fakulte v Košiciach a spoluzakladateľ 3D/VR štúdia VIZUALIZACKY. V akademickom aj podnikateľskom prostredí sa venuje nástrojom virtuálnej reality v stavebníctve, architektúre a dizajne. Za svoje aktivity dostal niekoľko ocenení ako titul Študenský podnikateľ roka 2014 či zaradenie do rebríčka Forbes 30 POD 30.