HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Ako hrať hry pre HTC Vive na Oculus Rift s Touch
TOP Prispevok
0

V počte hier pre virtuálnu realitu vedie headset HTC Vive, ktorý má už cez 800 titulov na platforme Steam. Steam a vývojári hier ale po vydaní ovládačov Oculus Touch, ovládačov pre Oculus Rift, pridali podporu niekoľkým hrám. Bohužiaľ ich nie je až tak veľa a niektoré exkluzivity pre HTC Vive sa k nám asi nikdy oficiálne nedostanú. Pokiaľ si ich ale chcete zahrať, môžete to skúsiť neoficiálnou cestou. O tej sa dozviete všetko v článku.

Nedávno vydaná hra Google Earth, ktorá umožňuje prezerať celý svet z pohľadu obra, bola vydaná len pre HTC Vive. Túto aplikáciu som si chcel vyskúšať aj pre Oculus Touch, predsa len, je to zaujímavý softvér zdarma. Táto hra ponúka možnosť navštíviť miesta pomocou vlastných rúk, obzrieť si lokality z vtačej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety. Ako teda hrať Google Earth na Oculus Rifte ?

Ako teda hrať HTC Vive hry na Oculus Rifte ?

Podporu pre Oculus Touch môžeme, ako sa hovorí „oblbnúť“ pomocou nástroja FakeVive od vývojára Shockfire. Tento nástroj je vlastne .dll súbor, ktorý zmení nastavenie hry, aby si myslel, že je pripojený HTC Vive. FakeVive nerobí modifikáciu zo súborov danej aplikácie, čiže nemusíte robiť nič na Google Earth VR. To uľahčuje inštaláciu a nebudete musieť nič robiť aj v prípade, že sa aplikácia aktualizuje. Poďme teda na to :


 1. Stiahnite si najnovšiu verziu FakeVive (kliknite na FakeVive.zip)
 2. Zistite, kde je nainštalovaná aplikácia, ktorú chcete hrať. Pre Google Earth VR to môžete urobiť takto: Pravým tlačidlom myši kliknite na aplikáciu na Steame, potom kliknite na tlačidlo „Vlastnosti“
 3. Na karte „Miestne súbory“ kliknite na tlačidlo „Prechádzať miestne súbory“.
 4. Rozbaľte FakeVive do zložky danej aplikácie.
 5. Teraz by ste mali mať súbor ddraw.dll pri aplikácií súboru .EXE v rovnakom priečinku ako na obrázku vyššie.
 6. Spustite aplikáciu
Súbor ddraw.dll musí byť v tej iste zložke ako .exe aplikácia

Alternatívny spôsob

Tento spôsob som netestoval, nakoľko je FakeVive oveľa jednoduchší.

 1. Chodte na stránku Hexed.it
 2. Kliknite na tlačidlo Otvoriť súbor a prejdite do priečinka s aplikácou Google Earth VR (earth.exe) (\steamapps\common\EarthVR)
 3. V pravom hornom rohu, v „Go To“ poľa zadajte 0x72520.
 4. Kliknutím na číslo „84“, ktorý je teraz vybraný v ľavom dolnom rohu a zadajte číslo „81“ a nahradte ho.
 5. Kliknite na tlačidlo Exportovať a uložte súbor do počítača.
 6. Nahradte pôvodný spustiteľný súbor.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
33%
Prekvapilo ma to
33%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
33%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk
VR Box 2 - VR okuliare