3D & 360
Pokračovať v čítaní
YouTube vydal program na pozeranie videí vo virtuálnej realite – YouTube VR Steam
0

360° videá dostali podporu na YouTube už v apríli 2015. Odvtedy vzniklo obrovské množstvo videí, vďaka čoraz dostupnejším 360-stupňovým kamerám. Na mobilnej VR si môžete jednoducho zapnúť aplikáciu YouTube, kliknúť na sledovať vo VR, vložiť smartfón do headsetu a sledovať. Oficiálna aplikácia od Google pre desktopovú VR ale doteraz pre headsety ako HTC Vive a Oculus Rift chýbala. Náhrade sme sa venovali v článku Ako pozerať 360-stupňové YouTube videa na HTC Vive a Oculus Rift. Teraz už nie je nutne hľadať náhradu, Google po dlhom čase konečne predstavil Aplikáciu na platforme Steam určenú pre desktopovú VR k sledovaniu týchto videí.

YouTube VR – pre HTC Vive a Oculus Rift

Aplikácia YouTube VR predstavuje YouTube ako 3D svet, ktorým sa môžete túlať. Vyskúšajte kanály, videá aj autormi vo virtuálnej realite. Zaplávajte si so žralokmi, precestujte všetkých sedem kontinentov, postavte sa pred pódium svoje obľúbené kapely a zažite veľa ďalších dobrodružstiev. Buďte v strede diania s 3D 360 ° videom, videom vo formáte VR180 alebo so štandardným obdĺžnikovým nastavením. Aplikácia YouTube VR je k dispozícii a optimalizovaná pre HTC Vive.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Som rád, že konečne to čo nám dlho chýbalo sa objaví aj na desktopovej virtuálnej realite. Je síce pravda, že prehrávanie videí z YouTube zvládne aj mobilná virtuálna realita s Gear VR. Ale desktopová virtuálna realita je predsa len drahšia zaležitosť, ktorá zapríčiní lepší zážitok z VR sveta. Už nemusíte používať externe programy ak ste majiteľom VR headsetu HTC Vive alebo Oculus Rift. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu zo Steamu a otvorite aplikáciu. Následne zvolíte video pomocou ovládačov a môžete si pozrieť z miliard videí. Samozrejme najlepšie si vychutnáte tie 360-stupňové videá, ktoré Vám umožnia zobrazovať konkrétnu časť videa, podľa toho kam sa otáča vaša hlava.

360-stupňové videa s reklamou

Musím ale podotknúť, že aplikácia je zatiaľ v Early Access, čo znamená, že sa na nej stále ešte pracuje. To znamená, aj množstvo chyb, ktoré potrebujú doladiť. Niektorí sa dokonca sťažujú na to, že aplikácia sa im vôbec nezapne. Ale ako to poznáme od spoločnosti Google, všetky chyby určite doladí. Mám taký pocit, že aplikácia vyšla až teraz nie preto, žeby nemohla vyjsť skôr. Ale preto, že nebol dostatok spoločnosti, ktoré by si zaplatili 360-stupňovú reklamu. Veď povedzme si virtuálna realita ma neskutočný efekt na našu pamäť, dokáže nás naučiť množstvo veci a táka reklama vo virtuálnej realite sa určite uchytí v našej pamäti. A ak by spoločnosť vydala aplikáciu bez reklám, mohlo by to znamenať aj, že ľudia, by zostali pri prvej verzií bez reklám. Či sa moja teória uvidime až časom.

YouTube VR
YouTube VR
Developer: Google
Price: 0

Pokiaľ sa chystáte pozerať 360° videá odporúčam Vám pozrieť si náš vyber – 360° YouTube videá, ktoré sa oplatí pozrieť

Zdroj : TheVerge

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk