Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Magic Leap sú okuliare rozšírenej reality budúcnosti
0

Magic Leap je projekt, ktorý bol veľmi vysoko podporovaný mnohými spoločnostiami a zostal veľmi dlho utajený. Prvý krát sme sa o ňom dozvedeli pred dvomi rokmi, ako projekt do ktorého Google investoval niekoľko miliónov dolárov. Tentokrát už vieme, že sa jedna o okuliare rozšírenej reality, ktoré prídu buducí rok na trh, ale len pre vývojárov.

Magic Leap – vývojárska edícia

Magic Leap odhalil úplne prvé oficiálne fotografie zariadenia po dvoch rokoch, taktiež oznámil niekoľko špecifikácií. AR Okuliare, alebo okuliare s rozšírenou realitou sa dostanú na trh počas budúceho roka vo verzii pre vývojárov. Vývojárska edícia bude označena ako Magic Leap One “Creator’s Edition”. Ziaľ, o cene spoločnosť nepodala žiadne informácie a ani neinformuje, kedy začne predávať okuliare vo verzii pre bežných spotrebiteľov.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk