Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Magic Leap sú okuliare rozšírenej reality budúcnosti
0

Magic Leap je projekt, ktorý bol veľmi vysoko podporovaný mnohými spoločnostiami a zostal veľmi dlho utajený. Prvý krát sme sa o ňom dozvedeli pred dvomi rokmi, ako projekt do ktorého Google investoval niekoľko miliónov dolárov. Tentokrát už vieme, že sa jedna o okuliare rozšírenej reality, ktoré prídu buducí rok na trh, ale len pre vývojárov.

Magic Leap – vývojárska edícia

Magic Leap odhalil úplne prvé oficiálne fotografie zariadenia po dvoch rokoch, taktiež oznámil niekoľko špecifikácií. AR Okuliare, alebo okuliare s rozšírenou realitou sa dostanú na trh počas budúceho roka vo verzii pre vývojárov. Vývojárska edícia bude označena ako Magic Leap One “Creator’s Edition”. Ziaľ, o cene spoločnosť nepodala žiadne informácie a ani neinformuje, kedy začne predávať okuliare vo verzii pre bežných spotrebiteľov.


Magic Leap – AR Okuliare

Headset zobrazuje fotorealistické objekty, ktoré môžete vidieť v skutočnej realite. Headset bude fungovať v rámci rozšírenej reality. Edícia pre vývojárov pozostáva z troch zariadení. Základom sú okuliare, ktoré obsahujú technológiu Digital Lightfield a senzory, aby dokázali rozpoznať okolie. O výkon tohto zariadenia sa stara špeciálny minipočítač, ktorý je s okuliarmi spojený pomocou kábla.

Mini-počítač je kruhového tvaru a je navrhnutý tak, aby ho používateľ nosil vo vrecku nohavíc. Narozdiel od prototypu sa veľkosť zariadenia zmenšila. Ovládanie prebieha pomocou diaľkového ovládača, ale aj pomocou gest, hlasu či pomocou pohybu očí.  Ďalšie informácie budu poskytnuté až budúci rok, keď sa prvé kusy vývojárskych okuliarov dostanú do rúk vývojárov. Zaujímavým videom je ale rok staršie video z ukážky tejto technológie.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk