Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Spoločnosť KFC vytvorila hru v style Escape Room – KFC The Hard Way
0

Pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť KFC vytvorila zábavný tréningový zážitok, ktorý mal naučiť budúceho zamestnanca usmažiť kurča. Potvrdilo sa, že KFC naozaj využíva svoj simulátor The Hard Way na školenie zamestnancov. Túto novú krátku hru ale uverejnili aj na Oculus Store zdarma. Majitelia VR headsetu Oculus Rift tak môžu vyskúšať aké je to byť uzavretý v izbe. Jediným spôsobom ako je možne uniknúť a teda ukončiť hru je naučiť sa smažiť kurča.

KFC The Hard Way

Vašou úlohou je uniknúť z izby. Nachádzate sa v izbe, v ktorej máte pred stolom kuracie mäso, ktoré je treba usmažiť „ťažkým spôsobom“. Musíte to robiť presne tak, ako Vám hovorí plukovník a budete žiť. Vašou odmenou za dokončenie je 7 € za hodinu. Jedna sa o rýchly a bezplatný zážitok, ktorý trvá menej ako 10 minút. Hra sa zaraduje do kategórie hier escape-room, v ktorých je vašou úlohou využiť predmety a použiť logické schopnosti k otvoreniu brány a teda úspešnému ukončeniu hry. Takýchto hier je pre virtuálnu realitu niekoľko. Z tých pár je naozaj podarených.


Aj táto hra sa radi do tejto kategórie, aj keď ňou skoro vôbec nie je. Žiadna logika, len manuálna práca s kurčatami, ktorá je vopred zadefinovaná. Je to ideálny nástroj pre budúcich zamestnancov KFC, aby sa rýchlo naučili základné kroky na prípravu a varenie vyprážaného kurčatá. Ale popravde ide skôr len o zábavu a hra ma skôr reklamný charakter k propagovaniu značky. Hra nie je komplexná a neobsahuje nič viac ako niekoľko úloh, ktoré majú „edukačný“ charakter. Pokiaľ máte 10 minút sa kurčatá, nech sa páči.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk