Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
VIX je manifest pokročilej virtuálnej reality
0

Sensorama je brazílska spoločnosť, ktorá sa zaoberá tvorbou a sprostredkovaním virtuálnej reality. Naposledy predstavili VIX – atrakciu, v ktorej môže 24 „pasažierov“ zažiť netradičný zmyslový zážitok sprostredkovaný virtuálnou realitou.

VIX je určený pre rôznych záujemcov, najmä pre rodiny s deťmi nad štyri roky. V tejto atrakcii je simulovaný nielen priestor, ale napr. aj vietor vejúci vo vlasoch, rôzne vône a zápachy.


sensorama_06

Na pokročilej simulovanej atrakcii VIX pracoval dva roky viac než 90-členný tím odborníkov. Na stavbu projektu bolo potrebných okolo 90 ton ocele, tri kilometre káblov atď. Vizuálna časť VR sa premieta na zakrivenej obrazovke veľkej 172 štvorcových metrov zodpovedajúcej veľkosti IMAX premietania.

sensorama_05

Filmový obsah sa na zakrivenú plochu premieta pomocou 4K projektorov – ponúkajú kvalitnú obraz s dostatočný jasom a rozlíšením. V kombinácii s vyváženým 3D zvukovým systémom a rôznymi simulovanými zmyslovými podnetmi sa VIX postará o kvalitný, živý, pohlcujúci zážitok virtuálnej reality.

sensorama_02

VIX bude prístupný od októbra v brazílskom Vila Velha, v nákupnom centre Praia Da Costa.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk