Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Cable Robot Simulator : Najintenzívnejší simulátor virtuálnej reality
0

Jazdiť na horskej dráhe s virtuálnou realitou na stoličke je síce zaujímavé, ale ak miesto toho sedíte na veľkej plošine s množstvom káblov ? Cable Robot Simulator je presne a zručne pohybujúce zariadenie prepojene s 8 káblami ktoré sa pohybujú všetky naraz. Ide o koncept, ktorý je vyvinutý v Inštitúte Maxa Plancka pre biologickú kybernetiku. Hráč, sedí v klietke z uhlíka, na sebe ma VR okuliare a súčasne prežíva pohyb až 1,5 G. Klietka sa pohybuje vo všetkých smeroch.

Použitie je jednoznačne letecké a jazdiace simulátory. Ide o veľmi zaujímavý prototyp.  Bohužiaľ nejde o zariadenie do domácnosti,kedže miestnosť na použivanie tohto zariadenia musí byť riadne veľká, veď pozrite si video.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk