Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Cable Robot Simulator : Najintenzívnejší simulátor virtuálnej reality
0

Jazdiť na horskej dráhe s virtuálnou realitou na stoličke je síce zaujímavé, ale ak miesto toho sedíte na veľkej plošine s množstvom káblov ? Cable Robot Simulator je presne a zručne pohybujúce zariadenie prepojene s 8 káblami ktoré sa pohybujú všetky naraz. Ide o koncept, ktorý je vyvinutý v Inštitúte Maxa Plancka pre biologickú kybernetiku. Hráč, sedí v klietke z uhlíka, na sebe ma VR okuliare a súčasne prežíva pohyb až 1,5 G. Klietka sa pohybuje vo všetkých smeroch.

Použitie je jednoznačne letecké a jazdiace simulátory. Ide o veľmi zaujímavý prototyp.  Bohužiaľ nejde o zariadenie do domácnosti,kedže miestnosť na použivanie tohto zariadenia musí byť riadne veľká, veď pozrite si video.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk