HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
VRGE – stojan pre VR headset štartuje na Kickstarteri

Oculus Rift pred niekoľkými rokmi začínal na Kickstarteri. Teraz je to jeden z najpredávanejších VR headsetov, ktorý naštartoval virtuálnu realitu pre bežných ľudí. Naposledy sme o zaujímavom projekte na Kickstarteri informovali na našom FB- išlo o spojenie rozšírenej a virtuálnej realitu v priestore pomocou smartfónu. Tento krát ale informujeme o VRGE VR Dock, doplnkovom zariadení, nad ktorého kúpou som viac krát rozmýšľal. Ide o podložku, do ktorej bezpečne umiestnite VR headset a pohybové ovládače.

Súčasná generácia VR hardvéru je stále väčšia. VR headsety sú veľké a bežne sa váľajú neusporiadané po pracovnom stole.  Oculus Rift, sa Vám určite, napriek peknému baleniu, nechce zakaždým vkladať do krabice. VRGE je VR Dock alebo stojan pre virtuálnu realitu, ktorého úlohou je skladovať a nabíjať najdostupnejšie VR okuliare. Vďaka drevenému obloženiu a ochranným gumovým vložkám má prototyp elegantný vzhľad. VRGE dúfa, že na riešenie tohto problému použijú ich VR Dock. Na Kickstarteri začal projekt pred mesiacom, no zatiaľ stále nevyzbieral dostatočný počet peniazi k cieľu. Kompatibilné VR headsety s týmto stojanom sú tieto- Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR.


VRGE pre PSVR

Stojan môže byť umiestnený na povrchu alebo zavesený na stene. USB káble môžu byť smerované do základne, čo umožňuje nabíjanie ovládačov Vive. Voliteľný adaptér umožňuje nabíjanie regulátorov ovládačov PS Move. Druhý voliteľný adaptér bol navrhnutý na uloženie Oculus ovládačov (aj keď tie nemajú žiadne dobíjanie, používajú štandardné batérie AA).

Zdroj : RoadToVR.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk