HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
VRGE – stojan pre VR headset štartuje na Kickstarteri

Oculus Rift pred niekoľkými rokmi začínal na Kickstarteri. Teraz je to jeden z najpredávanejších VR headsetov, ktorý naštartoval virtuálnu realitu pre bežných ľudí. Naposledy sme o zaujímavom projekte na Kickstarteri informovali na našom FB- išlo o spojenie rozšírenej a virtuálnej realitu v priestore pomocou smartfónu. Tento krát ale informujeme o VRGE VR Dock, doplnkovom zariadení, nad ktorého kúpou som viac krát rozmýšľal. Ide o podložku, do ktorej bezpečne umiestnite VR headset a pohybové ovládače.

Súčasná generácia VR hardvéru je stále väčšia. VR headsety sú veľké a bežne sa váľajú neusporiadané po pracovnom stole.  Oculus Rift, sa Vám určite, napriek peknému baleniu, nechce zakaždým vkladať do krabice. VRGE je VR Dock alebo stojan pre virtuálnu realitu, ktorého úlohou je skladovať a nabíjať najdostupnejšie VR okuliare. Vďaka drevenému obloženiu a ochranným gumovým vložkám má prototyp elegantný vzhľad. VRGE dúfa, že na riešenie tohto problému použijú ich VR Dock. Na Kickstarteri začal projekt pred mesiacom, no zatiaľ stále nevyzbieral dostatočný počet peniazi k cieľu. Kompatibilné VR headsety s týmto stojanom sú tieto- Oculus Rift, HTC Vive a PlayStation VR.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk