Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Približná cena Oculus Rift bude trošku vyššia
0

Sadu Oculus Rift si nebude môcť dovoliť každý, cenu orientačne potvrdil šéf projektu. Počas Code Conference v Kalifornii mal vystúpenie aj výkonný riaditeľ Oculusu Brendan Iribe. Priblížil výslednú cenu sady pre virtuálnu realitu Oculus Rift, vrátane nového počítača, ktorý by spĺňal doporučené hardvérové požiadavky. Predaj sady Oculus Rift by sa mal podľa informácií na oficiálnom blogu výrobcu začať v prvom štvrťroku 2016.

Súčasná podoba headsetu Oculus Rift

Ako sa na Iribeho vyjadrenie odvoláva portál The Verge, výsledná suma by nemala presiahnuť 1 500 dolárov (1 376 eur). Iribe naznačil aj možnosť dodatočných riešení, ktoré budú drahšie v závislosti od periférií. „Budeme mať riešenia, ktoré budú drahšie, ale poskytnú ešte bohatšie vizuálne zážitky,“ citoval Iribeho portál.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk