Zariadenia
Pokračovať v čítaní
K tehličkovému bruchu vám pomôže virtuálna realita
1

Oklamanie zmyslov pomocou virtuálnej reality pomôže zlepšiť fyzickú kondíciu. Počítačové zariadenia nás často iba usádzajú k obrazovkám, no Icaros od nemeckej spoločnosti HYVE sprostredkuje vstup do digitálneho sveta cez aktívne cvičenie.

Zaujímavou formou nás pritom prenesie do vzduchu, pod vodu, ale i do vesmíru na iné planéty. O Icarose, fitness stroji s virtuálnou realitou, informuje portál Designboom.


Icaros spája cvičenie s nevšedným zážitkom (zdroj: Designboom)

Prvý koncept navrhli dizajnéri už v roku 2012, ale až s príchodom dostupných systémov s virtuálnou realitou mohli svoj pôvodný zámer uskutočniť. Na prístroji, vyzerajúcom ako nejaký simulátor preťaženia, zaujme „hráč“ zdanlivo nepohodlnú polohu, navyše s veľkými okuliarmi pre virtuálnu realitu. Pri ponorení sa do virtuálneho deja však zabudne vnímať tieto malé nepríjemnosti a jeho športový výkon môže podstatne prevýšiť výkon pri klasickom tréningu. Obzvlášť keď bude zdanlivo skúmať krátery sopiek, poletí na iné planéty alebo sa ponorí do dobrodružného sveta pod morom.

(zdroj: Designboom)

Bude sa nám chcieť vstať od obrazoviek?

Všetko je ovládané len pohybmi hráča. Nie je implementovaná žiadna hydraulika a pomocné motorčeky. Pohyby monitoruje smartfón a údaje odovzdáva do zariadenia. Hráč telom dokáže riadiť parametre letu, zvládnuť potápanie alebo iné potrebné úkony. Počas tréningu – hry cvičí reflexy, koncentráciu, rovnováhu a svaly.

(zdroj: Designboom)

Zariadenie je zatiaľ v plienkach a predvedená grafika postačuje akurát na testovanie prístroja.

Používateľ môže počas cvičenia prebádať neznáme svety (zdroj: Designboom)

Príchod prepracovanejších aplikácií so silným dobrodružným nábojom si určite získa svojich fanúšikov. Tých následne donútia zliezť z prístroja asi len hranice ich fyzickej kondície.

 Zdroj : Zive.sk, Designboom

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk