Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Tvorca Oculus Rift má na krku žalobu, vraj kopíroval technológie
0

Majiteľ spoločnosti Oculus Rift, Palmer Luckey, čelí žalobe od spoločnosti Total Recall Technologies (TRT). Dôvodom je údajné použitie tajných informácií pre headsety.

Majitelia TRT, Ton Igra a Thomas Seidl, vyvinuli a patentovali metódu snímania skutočných scén a ich zobrazovania na ultra širokých náhlavných displejoch. V roku 2011 naviazal Seidl spoluprácu s Luckeyom pri výrobe prototypu týchto okuliarov. TRT mu poskytla všetky (v tej dobe tajné) informácie k výrobe zariadenia. Luckey podpísal dohodu o mlčanlivosti a v priebehu pár týždňov dodal požadovaný prototyp. Nasledujúci polrok dostával od Seidla dôvernú spätnú väzbu obsahujúcu tipy na vylepšeniu produktu.


Druhá generácia vývojárskej verzie Oculus Rift (CC-BY 2.0)

Raketový vzostup Oculus Rift

V roku 2012 však Luckey uviedol na Kickstarteri svoj projekt Oculus Rift. Ten bol podporený sumou 2,5 milióna dolárov. Tým údajne porušil zmluvu o mlčanlivosti, pretože využil tajné informácie na vývoj technológie okuliarov pre virtuálnu realitu. Žalobca teraz žiada náhradu škody v bližšie nešpecifikovanej výške.

Za tri roky od kampane na Kickstarteri uviedol Oculus dva vývojárske sety a predviedol aj tretiu generáciu prototypu nazývanú Crescent Bay. Minulý rok za dva miliardy dolárov spoločnosť kúpil Facebook a krátko na to bol oznámený skorý príchod okuliarov na trh.

Zdroj : Zive.sk

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk