Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Aplikácia od KLM vie zmerať veľkosť batožiny pomocou rozšírenej reality
0

S rozšírenou realitou sa už pomocou smartfónov stretávame častejšie, pomocou sociálnych sieti ako Snapchat, či Instagram, na ktorých si pridávame rôzne tváre, či masky. Dá sa povedať, že je už skoro každodennou záležitosťou. Pokiaľ ale sociálne siete nevyužívate, možno ste skúsili niektorú z AR aplikácií, ktoré vedia zmerať priestor len pomocou smartfónu a jeho fotoaparátu. Takéto aplikácie sú už na Obchod Play dosť populárne, nakoľko nahrádzajú klasický meter, ktorý nemusíte mať stále pri sebe. Tentokrát prišla letecká spoločnosť KLM s odmeraním veľkosti batožiny na podobnom princípe.

Odmeranie batožiny pomocou AR

Holandská letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines využila AR a ukázala mobilnú aplikáciu využívajúcu rozšírenú realitu na praktické veci. Ich aplikácia umožňuje zmeranie príručnej batožiny. To znamená, že si pasažier môže pred nástupom do lietadla skontrolovať, či s batožinou nebude mať problém prejsť cez kontrolu. Nakoľko veľmi veľa leteckých spoločností zarába aj na tom, že batožina je väčšia ako predpísaná norma.


Praktická aplikácia

Jedná sa určite o praktickú aplikáciu, ktorá umožňuje menej skúseným cestovateľom ušetriť množstvo starostí a hlavne peňazí za extra poplatky. Táto funkcionalita sa nachádza v mobilnej aplikácii KLM, zatiaľ je dostupná iba pre operačný systém iOS, no čoskoro by funkcia mala pribudnúť aj na Android.

Galéria lietadiel priamo v aplikácii

Okrem tejto užitočnej funkcie pribudla ešte jedna spojená s rozšírenou realitou, a to 360-stupňová galéria lietadiel spoločnosti. Môžete si tak pozrieť lietadlo dreamliner, či staršie a historické modely lietadiel spoločnosti.

Zdroj : Mashable

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk