Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
NOLO VR – Priestorová virtuálna realita pre smartfóny za 100€
0

Prichádza CES 2017 a mnoho technologických startupov sa predstavuje. Jedným z projektov vo svete VR, ktorý stojí za spomenutie je NOLO VR, ktorý umožňuje využiť priestorovú virtuálnu realitu s použitím smartfónu a výkonného počítača.

Nolo VR je zaujímavý systém na sledovanie v priestore navrhnutý tak, aby umožnil pohyb pre mobilnú virtuálnu realitu. Nolo, je teda systém, ktorý obsahuje dva ovládače a dva senzory. K nemu potrebujete smartfón s Androidom a okuliare pre mobilnú virtuálnu realitu, postačí aj Google Cardboard.


Vývojári LYRobotix, ktorý stoja za týmto novým systém, predstavujú riešenie, ktoré sa klada z základňovej stanice, sledovacieho zariadenia a dvoch bezdrôtových ovládačov pre riadenie pohybu. Ovládače majú viacero tlačidiel, spúšťačov, ktoré sú navrhnuté tak, aby napodobnili funkčnosť ovládačov HTC Vive.

 

 

 

Nolo VR (Zdroj : RoadToVR)

 

Základňová stanica s kamerou sa umiestňuje na pevne miesto. Na headset sa priloží „headset marker“, ktorý určuje polohu headsetu prostredníctvom fúzie optických, akustických a rádiových signálov s milimetrovou presnosťou. Spoločnosť taktiež plánuje dodávať SDK pre vývojárov na integrovanie podpory pre Nolo VR do svojich aplikácií a hier.

Spoločnosť stanovila cenu na 95.33€ a v súčasnej dobe ponúka malú zľavu pre prvé objednávky na svojej stránke. Projekt by mal byť taktiež SteamVR „kompatibilný“, čo by umožnilo vzdialeného prehrávania softvéru podobného ako je VRidge alebo Riftcat.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk