Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
NOLO VR – Priestorová virtuálna realita pre smartfóny za 100€
0

Prichádza CES 2017 a mnoho technologických startupov sa predstavuje. Jedným z projektov vo svete VR, ktorý stojí za spomenutie je NOLO VR, ktorý umožňuje využiť priestorovú virtuálnu realitu s použitím smartfónu a výkonného počítača.

Nolo VR je zaujímavý systém na sledovanie v priestore navrhnutý tak, aby umožnil pohyb pre mobilnú virtuálnu realitu. Nolo, je teda systém, ktorý obsahuje dva ovládače a dva senzory. K nemu potrebujete smartfón s Androidom a okuliare pre mobilnú virtuálnu realitu, postačí aj Google Cardboard.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk