HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive predstavil nové príslušenstvo – doplnkové slúchadla a bezdrôtovú VR
1

Dnes a piatok spoločnosť Vive na CES 2017 v priamom prenosom z CES predstavuje novinky pre HTC Vive. Vive taktiež ukazuje najlepšie tituly pre VR a prináša aktualizácie správ. Najviac zaujali novinky pre HTC Vive a to sú  – doplnkové slúchadla, doplnok, ktorý spraví virtuálnu realitu bez káblov a sledovanie pohybu doplnkov.

Niektorý možno čakali novú generáciu headsetu HTC Vive, no nestalo sa tak. Ale spoločnosť predstavila veľmi zaujímavé príslušenstvo pre svoj VR headset HTC Vive.


Vive Tracker – sleduje pohyb doplnkov

Vive Tracker, je menšie zariadenie, ktoré stačí pripevniť na predmety a dokážete zaznamenať ich polohu priamo vo virtuálnej realite. V podstate ide o zmenšenú verziu ovládača, ktorý je bežnou súčasťou setu HTC Vive. Tento ovládač umožní vývojárom túto technológiu použiť na vlastných zariadeniach a doplnkoch. Čo znamená, že čoskoro si môžete k headsetu prikúpiť repliky zbraní, predmetov a vecí. Všetko bude vo virtuálnej realite a taktiež vy budete mať pocit, že máte uchopenú reálnu zbraň.

Deluxe Audio Strap – Doplnkové slúchadla

HTC Vive narozdiel od Oculus Riftu nemá vstavané reproduktory. Vo väčšine herni na Slovensku dostanete externe slúchadla. Vive ale predstavilo nové audio príslušenstvo pre svoj headset. Deluxe Audio Strap je priamo určený pre pripojenie k VR headsetu. Je pohodlnejší a praktickejší, ako pripájanie vlastných slúchadiel k 3,5 mm audio jacku. Jeho cenu však nie je známa.

Bezdrôtová virtuálna realita

O tejto technológií sa rozprávalo už dávnejšie. Nakoľko každý z výrobcov VR headsetov plánuje bezdrôtovú virtuálnu realitu. Táto technológia príde až v druhom kvartáli tohto roka a bude stáť 249 dolárov. Jedna sa o zariadenie, ktoré sa nasadí na zadnú časť HTC Vive, podobne ako slúchadla Deluxe Audio Strap. TP Cast, má vstavanú batériu s výdržou 1,5 hodiny. HTC neskôr začne predávať aj externú batériu, ktorá predĺži čas používania o ďalších 5 hodín.

Zdroj : RoadToVR, UploadVR, Blog Vive

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk