Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus výrazne znížil cenu pre Oculus Rift + Touch
0

Už je to rok, čo je prvý poriadny headset pre virtuálnu realitu dostupný pre verejnosť. Oculus Rift si svoju cestu dlhým vývojom a kúpou Facebooku vytvoril konkurenciu HTC Vive. Tieto dve headsety sú teraz síce dostupnejšie, no k behu desktopovej virtuálnej reality budete potrebovať herný počítač. HTC Vive a Oculus Rift sú rozdielne v niekoľkých veciach a jednou z rozdielov je aj cena. Tá sa ale pred niekoľkými dňami zmenila. Oculus Rift a k nemu ovládače Oculus Touch sú teraz za 698 dolárov, o pár dolárov viac ale, za toľko som pred 8 mesiacmi kupoval Oculus Rift z USA.

Oculus Rift + Touch

Prednedávnom spustil Oculus predaj ovládačov k VR headsetu Oculus Rift. Ovládače Oculus Touch umožňujú využívať ruky vo virtuálnej realite a taktiež umožňujú priestorovú virtuálnu realitu, podobnú HTC Vive. S ovládačmi teda môžete stáť a používať ruky v priestore. Pozrite sa na recenziu Oculus Touch. To znamená, že Oculus Rift umožňuje priestorovú virtuálnu realitu v 180° za 589€ (Nemecko) pri objednávke z oficiálnej stránke, ktorá ale nedistribuuje do našej krajiny, ani Českej republiky. Zatiaľ čo 360° priestorová virtuálna realita od HTC Vive dostanete za 893,00 € a prednedávnom bol ohlásený oficiálny predaj HTC Vive aj na Slovensku.

Cena Oculus Rift a samotného Touchu

Oculus Rift sa teda už nedá kúpiť bez Oculus Touch samostatne, čo ale nevadí, nakoľko za skoro rovnakú cenu dostanete aj ovládače Touch. Oculus Touch v samostatnom predaji zlacneli o polovicu. Z pôvodných 200€ si ich teraz môžete zakúpiť za 93€ pre USA a 119€ pre Nemecko.

Myslím, že sa o dosť veľku zmenu v cene, ktorá môže znamenať aj príchod nového headsetu. Skôr si ale myslim, že sa jedna o to že HTC Vive je prosto predavanejší najmä pre ich spoluprácu s Valve a konkretne hrámi na Steame. Nakoľko spoločnosť Oculus má pár VR exkluzívnych titulov, ktorými sa pýši, zatiaľ čo Valve má oveľa väčšie množstvo hier.

Prečitaj  Oculus konferencia priniesla veľa noviniek, herné zostavy a pripravované tituly

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
50%
Pobavilo ma to
50%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák

Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV a vo virtuálnej reality trávim max. 30 minút denne. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk