Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Linux dostal podporu beta verzie SteamVR
0

Väčšina desktopových VR headsetov ako sú Oculus Rift a HTC Vive je robená pre Windows. Windows má najväčší dosah pre bežných užívateľov. Čo ale používateľa OS Linux ? Tí mali doteraz len obmedzený počet VR hier. Platforma Steam od Valve, ponúkajúca 1000 VR hier, sa ale rozhodla podporiť aj SteamVR pre Linux.

Valve pracovalo na podpore Linuxu už dávnejšie, no pre ukončenie spolupráce medzi Valve a Oculus pre kúpu spoločnosti Oculus Facebookom sa podpora pozastavila. Minulý rok ale Valve oznámilo, že znova pracuje na kompatibilite pre ich headset HTC Vive. Vývojárom hier povolili pripraviť kompatibilitu pre Linux. Podpora je ešte stále vo vývoji, konkrétne vo fáze Beta. To znamená, že Linux už podporuje, no nie je všetko dokončené.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk