Trendy
Len to naj
Zoradiť
Stránka
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
14. augusta 2016

Vyhrajte headset pre virtuálnu realitu

Pripravili sme pre Vás súťaž o hodnotné ceny. Môžete vyhrať headsety pre mobilnú virtuálnu realitu. Stačí stiahnuť appku do mobil nasadiť tento headset. Náš partner 360shop.sk nám poskytol 3 zariadenia pre virtuálnu realitu. Zúčastniť sa môžete jednoducho stačí dať like a komentár, alebo zdieľať.
 
Zobraziť viac
13. septembra 2015

Čítajte nás aj na mobilných zariadeniach a tabletoch !

Máte Android zariadenie ? Čítajte nás na cez našu novú Android aplikáciu.

 

Oficiálna Android aplikácia magazínu VirtualnaRealita.eu.

Aplikácia obsahuje :

* Čítanie článkov * Notifikácie na nové články * „Material“ dizajn s modro bielou kombináciou * Možnosť presunúť na SD kartu * Zobrazenie všetkých kategórií stránky * Možnosť vyhľadávania článkov

Register QR-Code Virtuálna Realita Developer: Michael [...]

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Facebook
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Compare
Go