Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Manus VR sú rukavice pre virtuálnu realitu na sledovanie pohybu

Predstavené boli rukavice, ktoré slúžia namiesto herných ovládačov k headsetu pre virtuálnu realitu. Nemusíte sa tak ničím zaoberať, stačí len pohybovať rukami presne tak, ako by ste to robili v skutočnosti.

Ide o startup, ktorý túži posunúť hranice zážitku z virtuálnej reality ešte oveľa ďalej, než sú teraz. Tím Manus VR pochádza z Holandska a na svojich rovnomenných rukaviciach pre virtuálnu realitu začal pracovať v roku 2014. Teraz predstavuje svoj výsledok. Dnes boli k videniu na GDC – Game Developers Conference – v San Franciscu.

manus-machina-gloves-1


Hlavnou výhodou bude to, že hráč nebude musieť priamo v rukách držať žiadne herné ovládače alebo stláčať tlačidlá, ale jednoducho bude prirodzene hýbať prstami a celou rukou – rukavice všetko zaznamenajú. Keď bude potreba predmet uchopiť a vziať, bude to tak rovnako jednoduché ako v reálnom svete.

Manus VR budú kompatibilné s headsetom HTC Vive. Samotné rukavice budú zachytávať pohyb prstov pomocou senzorov a informácie následne bezdrôtovo vysielať. Celá sada bude pozostávať z páru umývateľných rukavíc a špeciálnych držiakov umiestnených na zápästie, do ktorých sa vsunú herné ovládače pre HTC Vive. Na batériu vydrží rukavice pri používaní až osem hodín a obsahujú aj vibračný motorček pre spätnú väzbu.

Predobjednať si Manus VR bude možné už v druhom štvrťroku roku 2016, bude sa ale zatiaľ jednať o prvý vývojársky kit, samotné rukavice by potom k predplatiteľom mali doraziť v tretej štvrtine tohto roka. Prípadných záujemcov vyjdú Manus VR na 223.27€. Zatiaľ sa však ešte nevie, kedy sa tento herný doplnok dostane na pulty bežných obchodov.

Zdroj : RoadToVR.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk