Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung Entrim 4D sú sluchátka pre pohyb vo virtuálnej realite
0

Spoločnosť Samsung predstavuje nové slúchadlá South by Southwest, ktoré prinútia, aby sa aj tvoj mozog dal do pohybu.  Nové slúchadlá od spoločnosti Samsung nevyzerajú moc odlišne ako ktorékoľvek iné slúchadlá, okrem toho, že sú objemnejšie. Ale vo vnútri, náhlavná súprava vysiela pohybové signály do mozgu prostredníctvom vnútorného ucha, takže máš pocit, že si v pohybe s obrazmi, ku ktorým dochádza vo virtuálnej realite.

Horizon33_2016 3 16_11 20 1.png
Foto: twitter.com

Znie to zrejme dosť neobvykle, no technika je prekvapivo účinná. Slúchadlá neposkytujú vibrácie alebo akýkoľvek typ fyzikálnej spätnej väzby tak nie sú fyzicky vidieť, než akýkoľvek iný typ slúchadiel.


Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk