Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Sony PlayStation VR príde v októbri a za cenu 399€
0

Sony konečne oznámil, že PlayStation VR bude stáť 399€. Bude k dispozícii v októbri 2016. Spoločnosť to dnes popoludní oznámila počas krátkeho programovom vyhlásení na Developer Conference 2016 Game v San Franciscu, CA.

Cena by sa mohla takmer považovať za lacnú, ak už vlastníte PlayStation 4, a aj keby nie, celkové náklady sú oveľa nižšie ako VR konkurentmi Sony. Oculus Rift začína na 550 € a HTC Vive sa bude predávať za 720.47 €, ale obé tieto VR headsety vyžadujú výkonné počítače, ktoré môžu stáť oveľa viac, než 269.61 € za PS4. Ale je tu jeden háčik: základný baliček PlayStation VR neprichádza s Move ovládačmi a tiež ani s PlayStation kamerou – ktorá je nutná na použitie PS VR.

Sony PlayStation VR photos
Sony potvrdila, že verzia spotrebiteľ PlayStation VR budú mať rovnaké technické špecifikácie. Špecifikácie : hlavná obrazovka OLED 5,7-palcový displej je schopný zobrazovať hier rýchlosťou až 120 snímok za sekundu a má rozlíšenie „1920 x RGB x 1080 „, čo znamená každý pixel dostane plnú farieb RGB.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk