Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Sony PlayStation VR príde v októbri a za cenu 399€
0

Sony konečne oznámil, že PlayStation VR bude stáť 399€. Bude k dispozícii v októbri 2016. Spoločnosť to dnes popoludní oznámila počas krátkeho programovom vyhlásení na Developer Conference 2016 Game v San Franciscu, CA.

Cena by sa mohla takmer považovať za lacnú, ak už vlastníte PlayStation 4, a aj keby nie, celkové náklady sú oveľa nižšie ako VR konkurentmi Sony. Oculus Rift začína na 550 € a HTC Vive sa bude predávať za 720.47 €, ale obé tieto VR headsety vyžadujú výkonné počítače, ktoré môžu stáť oveľa viac, než 269.61 € za PS4. Ale je tu jeden háčik: základný baliček PlayStation VR neprichádza s Move ovládačmi a tiež ani s PlayStation kamerou – ktorá je nutná na použitie PS VR.

Sony PlayStation VR photos
Sony potvrdila, že verzia spotrebiteľ PlayStation VR budú mať rovnaké technické špecifikácie. Špecifikácie : hlavná obrazovka OLED 5,7-palcový displej je schopný zobrazovať hier rýchlosťou až 120 snímok za sekundu a má rozlíšenie „1920 x RGB x 1080 „, čo znamená každý pixel dostane plnú farieb RGB.


Spoločnosť tiež sľúbila, že 50 hier bude uvoľnených začatkom októbra do konca roka. Son oznámil že VR verzia Star Wars: Battlefront, bude exkluzívne pre PlayStation VR.

Náhlavná súprava má deväť LED svetiel pre 360 ​​stupňové sledovanie hlavy a Sony tvrdí, že má latenciu „menšiu ako 18ms.“ Veľkou otázkou je, či tieto špecifikácie, v kombinácii s PlayStation 4, bude dostatočne silné, aby riadili skúseností tak dobré, ako to, čo môžete dostať na Oculus Rift alebo HTC Vive. PlayStation VR nemusí byť schopná plniť kvality tých, ktoré ponúkajú konkurenti, ale Sony ma hlavne nižšiu cenu.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk