Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Hrajte Steam hry vo virtuálnej realite s pomocou MyDream Swift
0

Virtuálna realita sa stále viac a viac dostáva do povedomia výrobcov hier, ktorí najnovšie hry optimalizujú aj pre virtuálnu realitu. Jasným príkladom je napríklad Oculus Rift alebo HTC Vive. Mnohí hráči by si však virtuálnu realitu radi vyskúšali aj na hrách, ktoré ju natívne nepodporujú. A tu prichádza vhod softvérové riešenie MyDream Swift.

MyDream Swift je softvér, ktorý sľubuje možnosť zahrať si akúkoľvek hru zo služby Steam priamo vo virtuálnej realite. Tento bude mať na starosti pretransformovanie titulu do virtuálnej reality tak, aby ju dokázalo zariadenie správne reprodukovať ľudským očiam. Jedinou podmienkou pre funkčnosť aplikácie je, aby bola hra postavená na základoch DirectX 9 alebo DirectX 11.


Autori v rámci svojho softvéru ponúkajú dva módy. „Cinema Mode“ je určený pre hranie z pohľadu prvej osoby a prináša transformáciu do širokouhlého obrazu – teda pred svojimi očami vidíte veľké plátno. Druhý mód, AutoVR, je postavený na základe prenesenia zážitku z pohľadu prvej osoby priamo do okuliarov, vďaka čomu máte dojem že ste priamo v centre diania.

MyDream Swift okrem svojich funkcií ale zaujme aj cenou, ktorá je stanovená na 30 amerických dolárov. Navyše, ak si softvér predobjednáte, získate k nemu hru MyDream VR v hodnote 20 dolárov zadarmo.

Zdroj : MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk