Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita cez projektor Panoworks, bez potreby headsetu
0

Do virtuálnej reality sa môžeme dostať pomocou headsetu, či už Oculus Rift, alebo HTC Vive, alebo nejakého plastového headsetu pre mobilnú virtuálnu realitu. Japonský trh ale prišiel s projektorom Panoworks, ktorý môže čiastočne nahradiť pohľad do virtuálnej reality.

Headsety pre VR sa stále snažia o čo najmenšiu váhu a rozmery, pri dosiahnutí maximálneho komfortu používateľa. Ale panoworks nepracuje so žiadnym headsetom a preto sa stáva dostupný aj pre tých, ktorí majú strach z uzavretých priestorov. Zariadenie funguje na princípe projektora a plátna. Plátno predstavuje pevná kupolovitá plocha s pozorovacím priestorom o šírke 150°. Na vrchu plátna je umiestnený HD projektor, ktorý VR obsah spracuje na požadovanú veľkosť a zobrazí ho na premietacej ploche.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk