Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Požiarnikom pri záchrane môže pomáhať helma s rozšírenou realitou
0

Švédska spoločnosť Qwake, spája rozšírenú realitu a zachraňovanie životov. Vyvíja totiž helmu určenú pre požiarnikov, pre rýchlejšie a lepšie orientovanie sa v zadymenom priestore.

Už niekoľko rokov je v požiarnickom sektore využívanie termokamier samozrejmosťou. Táto technológia ale nedokáže vyhodnocovať stav prostredia v reálnom čase a je teda pomalšia. Hasiči teda musia zastaviť, vytvoriť snímku pomocou termokamery a následne ukáže situácia na displeji. Je to určite užitočná funkcia, no čo ale ak sa jedna o padajúcu horiacu budovu, pri ktorej môže byť kritická každá sekunda.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk