Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Flickr prejavil záujem o virtuálnu realitu, chce v nej zobrazovať 360° panorámy
0

Službu Flickr zrejme netreba predstavovať nikomu z vás. Ide o populárny server na zobrazovanie a ukladanie fotografií, ktorý patrí vo svete k špičke v tejto oblasti. Inovácie sa dnes dotýkajú všetkých sfér IT sveta, a tak nás neprekvapilo, že aj web ako je Flickr chce inovovať. Jeho autori sa rozhodli pre vylepšenie v spojení s virtuálnou realitou, v ktorej chcú zobrazovať 360-stupňové panorámy. Svoje ciele ilustrovali na vlastnom stánku na XOXO Festivale v americkom meste Portland, v štáte Oregon, kde fotografie zobrazovali na virtuálnych okuliaroch Oculus Rift DK2.

Flickr však záujem o virtuálnu realitu prejavil len nedávno. Bertrand Fan, front-end developer vo Flickr, sa priznal, že na projekte, ktorému momentálne šéfuje, pracoval len niekoľko posledných týždňov. Plánom spoločnosti je vraj pridať pod každú panoramatickú fotografiu odkaz na 360° verziu fotky pre virtuálnu realitu, ktorú by si mohli používatelia prezerať z pohodlia domova. Okrem Oculusu Rift by mali byť postupne podporované aj ďalšie okuliare s virtuálnou realitou, minimálne zariadenie Samsung Gear VR. V budúcnosti by mal Flickr priniesť aj ďalšie zaujímavé funkcie spojené s virtuálnou realitou. Pomocou gest ruky by ste si mohli usporiadať fotografie v galérii, prípadne ovládať celé prostredie webstránky. To je však hudbou budúcnosti a nikto nevie, kedy Flickr tieto funkcie integruje do svojho webu.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk