Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Flickr prejavil záujem o virtuálnu realitu, chce v nej zobrazovať 360° panorámy
0

Službu Flickr zrejme netreba predstavovať nikomu z vás. Ide o populárny server na zobrazovanie a ukladanie fotografií, ktorý patrí vo svete k špičke v tejto oblasti. Inovácie sa dnes dotýkajú všetkých sfér IT sveta, a tak nás neprekvapilo, že aj web ako je Flickr chce inovovať. Jeho autori sa rozhodli pre vylepšenie v spojení s virtuálnou realitou, v ktorej chcú zobrazovať 360-stupňové panorámy. Svoje ciele ilustrovali na vlastnom stánku na XOXO Festivale v americkom meste Portland, v štáte Oregon, kde fotografie zobrazovali na virtuálnych okuliaroch Oculus Rift DK2.

Flickr však záujem o virtuálnu realitu prejavil len nedávno. Bertrand Fan, front-end developer vo Flickr, sa priznal, že na projekte, ktorému momentálne šéfuje, pracoval len niekoľko posledných týždňov. Plánom spoločnosti je vraj pridať pod každú panoramatickú fotografiu odkaz na 360° verziu fotky pre virtuálnu realitu, ktorú by si mohli používatelia prezerať z pohodlia domova. Okrem Oculusu Rift by mali byť postupne podporované aj ďalšie okuliare s virtuálnou realitou, minimálne zariadenie Samsung Gear VR. V budúcnosti by mal Flickr priniesť aj ďalšie zaujímavé funkcie spojené s virtuálnou realitou. Pomocou gest ruky by ste si mohli usporiadať fotografie v galérii, prípadne ovládať celé prostredie webstránky. To je však hudbou budúcnosti a nikto nevie, kedy Flickr tieto funkcie integruje do svojho webu.


Zdroj: Engadget, MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk