Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita je možná aj bez použitia káblov, dokazuje Intel
0

Virtuálna realita je pre čoraz väčšie množstvo firiem budúcnosťou a preto sa aj veľa firiem začína angažovať v tejto oblasti. Zaostať nechce ani Intel, ktorý nedávno predstavil návrh VR headsetu, ktorého názov je Project Alloy. Nejedna sa o produkt, ktorý by konečným spotrebiteľom ponúkal priamo Intel.

2423714_intel

Finálny produkt sa môže od predlohy líšiť (zdroj: Intel)

Headset má v sebe ukrývať kompletný počítač s procesorom a integrovanou grafikou a vlastným zdrojom napajania. Zariadenie ale sa zaobíde bez káblov. Mnoho parametrov hardvéru je stále známych, nevieme ani o rozlíšení, či váhy headsetu. Pravdepodobne bude k dispozícii vo viacerých variantach s rôznym výkonom a výbavou.


 

Project Alloy pri udalosti 2016 Intel Developer Forum (Zdroj : Intel)

Project Alloy pri udalosti 2016 Intel Developer Forum (Zdroj : Intel)

Nahradí ovládače ?

Project Alloy je zaujímavý najmä spôsobom manipulácie s virtuálnymi objektmi. Fungovať ma na princípe technológie 3D senzorov RealSense, ktoré budú zabudované priamo v headsete. Snímanie rúk používateľa, sa následne premietne do virtuálneho prostredia. Manipulácia s objektami vo virtuálnom prostredí bude jednoduchšia, jednoducho zovrieme päste a daný predmet rukami presunieme.

Absencia káblov ponúka jednu hlavnú výhodu, používateľ nebude obmedzený pri pohyboch po miestnosti. Intel ale zdôrazňuje prítomnosť detekčného systému kolízií. Čiže keď pri chôdzi po izbe narazíme na nejakú prekážku, akou je stenu, mala by sa zobraziť priamo pred nami aj v headsete. Project Alloy by mal viac prepájať reálny svet s tým virtuálnym.

Prvé zariadenia postavené na projekte Alloy by sme mali očakávať budúci rok. Intel nepriblížil ani mená výrobcov, ktorí by mali platformu využiť vo svojich produktoch. Spolu s Microsoftom ale pracujú na príprave operačného systému Windows na špecifický obsah pre tento typ zariadení.

Zdroj : Intel

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk