Virtuálna realita je pre čoraz väčšie množstvo firiem budúcnosťou a preto sa aj veľa firiem začína angažovať v tejto oblasti. Zaostať nechce ani Intel, ktorý nedávno predstavil návrh VR headsetu, ktorého názov je Project Alloy. Nejedna sa o produkt, ktorý by konečným spotrebiteľom ponúkal priamo Intel.

Finálny produkt sa môže od predlohy líšiť (zdroj: Intel)
Headset má v sebe ukrývať kompletný počítač s procesorom a integrovanou grafikou a vlastným zdrojom napajania. Zariadenie ale sa zaobíde bez káblov. Mnoho parametrov hardvéru je stále známych, nevieme ani o rozlíšení, či váhy headsetu. Pravdepodobne bude k dispozícii vo viacerých variantach s rôznym výkonom a výbavou.

Project Alloy pri udalosti 2016 Intel Developer Forum (Zdroj : Intel)
Nahradí ovládače ?
Project Alloy je zaujímavý najmä spôsobom manipulácie s virtuálnymi objektmi. Fungovať ma na princípe technológie 3D senzorov RealSense, ktoré budú zabudované priamo v headsete. Snímanie rúk používateľa, sa následne premietne do virtuálneho prostredia. Manipulácia s objektami vo virtuálnom prostredí bude jednoduchšia, jednoducho zovrieme päste a daný predmet rukami presunieme.
Absencia káblov ponúka jednu hlavnú výhodu, používateľ nebude obmedzený pri pohyboch po miestnosti. Intel ale zdôrazňuje prítomnosť detekčného systému kolízií. Čiže keď pri chôdzi po izbe narazíme na nejakú prekážku, akou je stenu, mala by sa zobraziť priamo pred nami aj v headsete. Project Alloy by mal viac prepájať reálny svet s tým virtuálnym.
Prvé zariadenia postavené na projekte Alloy by sme mali očakávať budúci rok. Intel nepriblížil ani mená výrobcov, ktorí by mali platformu využiť vo svojich produktoch. Spolu s Microsoftom ale pracujú na príprave operačného systému Windows na špecifický obsah pre tento typ zariadení.
Zdroj : Intel
