Zariadenia
Pokračovať v čítaní
Virzoom je virtuálna realita ovládaná rotopédom
0

Netradičný ovládač pre virtuálnu realitu umožní spáliť nadbytočné kalórie.

Americký startup VirZoom zmenil rotopéd na ovládač hier vo virtuálnej realite. Spoločnosť vyhlasuje, že takýto ovládač je bezpečnejší ako iné druhy VR systémov. Na rotopéde je totiž používateľ fixovaný a nemusí sa báť, že sa pri pohybe potkne o prekážku.

Rotopéd ako ovládač virtuálnej reality (zdroj: VirZoom)

Rotopéd ako ovládač virtuálnej reality (zdroj: VirZoom)

Nová éra fitnes?

Ovládacie prvky sú súčasťou riadidiel. Všetky pohyby hráča, ktorý sa pri hraní musí spoľahnúť na vlastnú fyzickú výkonnosť, snímajú integrované bezdrôtové senzory.


Video: Ovládanie VR pomocou rotopédu.(Zdroj: VirZoom)

Zariadenie podporuje VR headsety Sony PlayStation VR,Oculus Rift a HTC Vive. Aktuálne hry pripomínajú staršie arkádovky, avšak ich ovládanie môže vďaka cvičeniu priniesť nové zaujímavé pocity a skúsenosti.

Inak jednotvárny tréningový proces sa môže premeniť na dobrodružnú jazdu na lietajúcom Pegasovi, zážitok z automobilových pretekov alebo kovbojskú naháňačku. V prípade komerčného úspechu nového systému by mali pribudnú aj graficky dokonalejšie tituly.

Cenou zodpovedá bežným rotopédom

Rotopéd s ovládačmi je len o niečo drahší ako bežné rotopédy nižšej kategórie. V súčasnosti ho možno predobjednať za 199,95 dolára (182 eur), neskôr bude stáť 249,95 dolára (229 eur).

Pri mesačnom 10-dolárovom poplatku sú k dispozícii štatistické údaje o prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a prístup k multiplayerovej verzii a iným hrám, ktoré majú byť pridané neskôr.

Zdroj : Zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk