HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Preskúmajte Černobyľ a okolie pomocou virtuálnej reality
4

Poľské štúdio Farm 51 chystá na budúci rok unikátnu hru, ktorá hráčom umožní preskúmať Černobyľ a Pripyat so všetkými budovami a okolitou krajinou.

Tvorcovia sa spolu so sprievodcami vydali na miesto jadrovej havárie z roku 1986 a detailne nafotili a natočili veľa miest v zóne. Prostredie bude ešte detailnejšie vďaka 3D skenovania.


Hra nebude mať žiadny príbeh alebo akčné prvky. Pôjde len o prieskum oblasti postihnutej haváriou v černobyľskej elektrárni.

Cieľom štúdia je vydať hru v apríli 2016. Pôjde totiž o 30. výročie výbuchu. Farm 51 sľubuje podporu pre všetky VR – PlayStation VR, Oculus, Vive a Samsung Gear VR.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk