3D & 360
Pokračovať v čítaní
LG predstavilo VR headset a 360 stupňovú kameru
0

Spoločnosť LG ukázala aj novinky v podobe náhlavnej súpravy s virtuálnou realitou a špeciálnu kameru schopnú zachytiť fotografie aj video v 360 stupňovom zábere. Ide pritom o príslušenstvo z novej línie LG Friends.

LG 360 VR je náhlavná súprava, ktorú k smartfónu LG G5 pripojíte prostredníctvom USB portu typu C. Špeciálny kábel pracuje výhradne so smartfónom LG a náhlavná súprava nám sprostredkuje obraz, ktorý by sa dal prirovnať k 130 palcovému televízoru, na ktorý sa pozeráme z dvoch metrov.

vr


LG 360 VR nesie dizajn korešpondujúci so smartfónom LG G5 a ide o kompaktné zariadenie, ktoré môžete jednoducho zložiť. Oproti ostatným virtuálnym realitám, LG 360 VR váži len približne tretinu ich váhy (118 g). Zariadenie je kompatibilné so všetkým VR obsahom, ktorý je k dispozícii pre Android.

Prostredníctvom zariadenia LG 360 CAM môžete pre tento headset vytvárať vlastný obsah. Dve 13 Mpx snímače dokážu zachytiť fotografie alebo 2K video v 360 stupňovom zábere aj s priestorovým zvukom 5.1.

lg-360-camera

V zariadení nájdeme 1200 mAh batériu a 4 GB interné úložisko. Snímky môžete jednoducho uložiť do služby Google Street View alebo YouTube 360. Takisto ich môžete prezerať prostredníctvom všetkých zariadení, ktoré takéto 360 stupňové prevedenie videí a fotografií podporujú. Cena a dátum uvedenia na trh sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.

Zdroj : Androidportal.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk