3D & 360
Pokračovať v čítaní
Samsung predstavil 360-stupňovú VR kameru – Gear 360
0

Spoločnosť po predstaveni Galaxy S7 predstavil aj jednu veľkú novinku zo sveta virtuálnej reality. Jedna sa o kameru Gear 360, ktorá vám umožní natáčať 360-stupňové videá, ktoré budete môcť následne sledovať s použitím Gear VR alebo iných VR zariadení.

Gea360

Samsung Gear 360 je nástupcom projektu Beyond, ktorý bol predstavený už pred dvomi rokmi ako prototyp 360-stupňovej kamery, ktorá by mohla byť dostupná pre širokú verejnosť. Vzhľadom k tomu, kamera pritom disponuje dvojicou 180-stupňových kamier, ktoré spoločnými silami vytvárajú 360-stupňové zábery. Kameru bude možné pripojiť k telefónu pomocou aplikácie Gear 360 Connect a s použitím Bluetooth pripojenia. Kamera má pritom svoju vlastnú batériu, takže ju bude treba z času na čas nabíjať.


Screenshot_1

Gear 360 sa tiež vyznačuje aplikáciu Gear 360 Gallery a podporou viacerých užitočných funkcií, ktoré je možné ovládať softvérom. Menovite ide o HDR, expozíciu, vyváženie bielej, ISO a možnosť prepnúť sa medzi 360-stupňovým a 180-stupňovým režimom. Každá kamera má rozlíšenie 1920 x 1920 bodov a dokopy tak majú rozlíšenie 3840 x 1920 bodov. V takýchto rozlíšeniach budú dostupné zábery VR, dual-view, panoramatické snímky, timelapse videá a aj slučky.

Pozrite sa na 3 videa natočene s Gear 360 :

https://www.youtube.com/watch?v=77Hm0eBnLpo

https://www.youtube.com/watch?v=hocIatxuddk

https://www.youtube.com/watch?v=MNi-nnEwc9g

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk