3D & 360
Pokračovať v čítaní
Samsung predstavil 360-stupňovú VR kameru – Gear 360
0

Spoločnosť po predstaveni Galaxy S7 predstavil aj jednu veľkú novinku zo sveta virtuálnej reality. Jedna sa o kameru Gear 360, ktorá vám umožní natáčať 360-stupňové videá, ktoré budete môcť následne sledovať s použitím Gear VR alebo iných VR zariadení.

Gea360

Samsung Gear 360 je nástupcom projektu Beyond, ktorý bol predstavený už pred dvomi rokmi ako prototyp 360-stupňovej kamery, ktorá by mohla byť dostupná pre širokú verejnosť. Vzhľadom k tomu, kamera pritom disponuje dvojicou 180-stupňových kamier, ktoré spoločnými silami vytvárajú 360-stupňové zábery. Kameru bude možné pripojiť k telefónu pomocou aplikácie Gear 360 Connect a s použitím Bluetooth pripojenia. Kamera má pritom svoju vlastnú batériu, takže ju bude treba z času na čas nabíjať.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk