HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Ako zobraziť VR obsah na smartfón

Pravdepodobne už vieš, že po nasadení VR headsetu ako je Oculus Rift alebo HTC Vive sa ocitneš v úplne inom priestore, ktorý vlastne vidíš iba ty v 3D rozmere. Zobrazovanie hry prebieha síce na displeji od počítača, no to čo má hráč vo virtuálnej realite za sebou nevidno. Aplikácia ViewR pre Android ale vie zobrazovať tento obsah s pomocou smartfónu.

Technológia ViewR je založená v podstate zobrazovať obsah z virtuálnej reality s pomocou smartfónu streamovať a zobrazovať v rozšírenej realite. Umožní tak prenášanie akcie z VR headsetu priamo na displej smartfónu či tabletu.

Sledovanie deja virtuálnej reality bez headsetu

Divák, ktorý sa za pomoci smartfónu ocitne taktiež vo virtuálnej realite sa môže sám umiestniť a vybrať si pozíciu na sledovanie. Prostredníctvom mobilnej Android aplikácie dokáže počítač zapojený do virtuálnej reality sledovať polohu mobilného zariadenia a poskytne divákovi vlastný stream akcie, podľa toho, kde sa v prostredí nachádza.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
33%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk