HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Ako zobraziť VR obsah na smartfón

Pravdepodobne už vieš, že po nasadení VR headsetu ako je Oculus Rift alebo HTC Vive sa ocitneš v úplne inom priestore, ktorý vlastne vidíš iba ty v 3D rozmere. Zobrazovanie hry prebieha síce na displeji od počítača, no to čo má hráč vo virtuálnej realite za sebou nevidno. Aplikácia ViewR pre Android ale vie zobrazovať tento obsah s pomocou smartfónu.

Technológia ViewR je založená v podstate zobrazovať obsah z virtuálnej reality s pomocou smartfónu streamovať a zobrazovať v rozšírenej realite. Umožní tak prenášanie akcie z VR headsetu priamo na displej smartfónu či tabletu.

Sledovanie deja virtuálnej reality bez headsetu

Divák, ktorý sa za pomoci smartfónu ocitne taktiež vo virtuálnej realite sa môže sám umiestniť a vybrať si pozíciu na sledovanie. Prostredníctvom mobilnej Android aplikácie dokáže počítač zapojený do virtuálnej reality sledovať polohu mobilného zariadenia a poskytne divákovi vlastný stream akcie, podľa toho, kde sa v prostredí nachádza.


Aplikácia je vytvorená spoločnosťou #include a pre umožnenie tohto zážitku spolupracujú s vývojármi VR hier. Za pomoci implementácie vývojárskej platformy SDK, môžu vývojári spustiť tento projekt aj pre svoje hry. Hry, ktoré je tak možno aktuálne sledovať sú len štyri. Sú to Superhot VR, Beatsaber, Budget Cuts a Mindshow.

ViewR môže byť prínosom pre rozvoj virtuálnej reality. Napr. ak navštívite VR herňu nemusíte tak len pozerať na obrazovku, kde prebieha to čo sa odohráva vo virtuálnej realite, ale priamo sa môžete prechádzať a pozerať čo sa deje vo VR z každej strany. Aplikácia je zadarmo pre operačný systém Android vyšší ako 4.4.

ViewR (Beta)
ViewR (Beta)
Developer: #include pty ltd
Price: Free


Zdroj : NewAtlas

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
33%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk