Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
17 hier a aplikácií, ktoré dostanete k Oculus Rift + Touch
0

VR Headset Oculus Rift má na nakupovanie VR titulov svoj vlastný obchod Oculus Store. Ten je obsadený niekoľkými exkluzivitami, ktoré sa ale pomocou ReVive dajú hrať aj na HTC Vive. No VR tituly sa ukážu zdarma až vtedy, keď si svoje Oculus Touch ovládače aktivujete, aby teda k výnimočným hrám nemali prístup bez platenia aj použivateľia headsetu HTC Vive. Pozrite sa na tie najlepšie hry, ktoré môžete nájsť zdarma pre Oculus Rift s Oculus Touch.

First Contact (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

First Contact je prvá aplikácia, ktorú navštívite po nastavení Oculus Touch. Ide o ukážku, kde nám robot ukáže základné interakcie a načrtne ukážky a využitia, ktoré nás môžu na Touch čakať. Robot Vám podá diskety, ktoré musíte vložiť do ako keby 3D holo-grafickej tlačiarne. Táto tlačiareň Vám vytvorí hudobný nástroj, lietajúceho motýľa, ale aj zbraň. Po tejto ukážke prejdete do Oculus Home.


Dead and Buried (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Originálna a veľmi dobré doladená kovbojská prestrieľka ponúka rozsiahly počet herných módov pre viacerých hráčov od autorov headsetu Oculus Rift.

Oculus Medium (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Tak ako aj HTC Vive má svoj nástroj na modelovanie, kreslenie vo virtuálnej realite s Tilt Brush. Tak aj Oculus má svoj nástroj, ktorý sa nazýva Oculus Medium.  Medium umožňuje vytvoriť 3D obsah v reálnom čase, ako keby ste vytvárali virtuálnu hlinku. Program je skôr nástroj ako hra, ale dáva užívateľom možnosť vytvoriť skutočne unikátne umelecké diela vo vnútri VR.

Oculus Quill (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Iná aplikácia zameraná na tvorbu od spoločnosti Oculus je Quilla. Je viac o ilustrácii a rozprávaní ako o hre, ktorá sa viac zameriava na 3D modelovanie. Spoločnosť Quill bola vytvorená filmovou divíziou Oculus Story Studio, ktorá je vizuálnym zázemím za Dear Angelica (nižšie).

Robo Recall (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Epic Games, spoločnosť, ktorý stoji za veľmi chváleným demom Bullet Train, priniesla hru zdarma. Robo Recall je sci-fi strieľačka, úplne bez ľudí a krvi a s možnosťou pohybu v centre a je zadarmo. Vašou úlohou je ničiť nepriateľské roboty viacerými spôsobmi.

Toybox (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Toybox je multiplayerové pieskovisko s množstvom interaktívnych virtuálnych hračiek, s ktorými môžete hrať. Bolo to demo, ktoré Oculus predviedol viac ako pred rokom počas debutu Touch.

Lucky’s Tale (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Playful’s Lucky’s Tale je 3D plošinovka, ktorá sleduje Luckyho, líšku na svojich dobrodružstvách, aby našla svoju stratenú ošípanú, ktorú od neho odcudzilo zlé monštrum. Beh, skok, stúpanie a prešmykovanie všetkých nepriateľov.  Lucky Tale je zaujímavá hra, pri ktorej sa mi trošku zakrútila hlava. Môžem to prirovnať k známej hre Crash Bandicoot, kde ste skákali, ničili prekážky, len v tejto hre to precítite oveľa viac.

Farlands  (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Farlands, ktorá je opäť od Oculus Studios, je v podstate Pokémon Snap pre VR. Umožňuje vám zhromaždiť biometrické údaje na zväzku divných a voľne žijúcich cudzincov na planete.

Henry (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Oculus Story Studios vytvorilo jedného z najpopulárnejších ježkov v ich krátkom Henry. Nepodceňujte tento čarovný malý príbeh, ktorý nasleduje ťažko žijúceho Henryho pri hľadaní priateľstva, pretože Henry bol chválený s prvou Emmy, ktorá bola udelená filmu o virtuálnej realite.

Lost (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)


Ďalší filmový film VR zo súčasnosti zaniknutých štúdií Oculus Story Studios, Lost vás umiestni do temného tajomného lesa, kde číhá niečo. O čo sa jedna sa dozviete sami.

Dear Angelica (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Ilustračná poviedka s Geenou Davisovou a Mae Whitmanovou o Angelice.

Facebook Spaces (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Facebook spaces

Facebook dosiahol významný medzník, pretože uviedol na trh prvú integráciu sociálnej virtuálnej reality do svojho základného produktu. Facebook Spaces v beta verzii bol spustený v aprili. Umožňuje Vám sa stretávať a pozerať videá s priateľmi na Facebooku vo virtuálnej realite.

Dragon Front (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)

Dragon Front High Voltage je zberateľská hra s kartami, premieňa vysokú fantáziu s druhou svetovou vojnou na 4×4 bojovom poli.

Oculus Video (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)


Oculus Video, je nastroj, ktorý vám umožni sledovať videá vo vašom súkromnom kine. V programe Oculus Video sa môžete vyhnúť kašľu, popcorn-munching, rozprávaniu a ďalším zvukom, ktoré môžete zažiť v kine. Aplikácia vám umožní sledovať videá z Facebook 360, Twitch, Vimeo a vlastné filmové súbory. Môžete si vybrať z viacerých prostredí divadla VR, vrátane domáceho kina a dokonca aj povrchu mesiaca.

Oculus 360 Photos (zdarma pre všetkých majiteľov Oculus Rift)


Oficiálna aplikácia 360 Photos od Oculus vás prevedie na prehliadku úžasných pamiatok z celého sveta. Prezrite si VR panorámy dych vyrážajúcej krajiny, starobylých pamiatok, panorám miest, podvodné výhľady a ďaľšie.

Ripcoil (zdarma s nákupom v obchode)

V programe Ripcoil v Sanzaru Game vstúpite do futuristickej gladiátorskej arény, ktorá je plná zúrivých fanúšikov, keď čelíte protihráčom v sieti.

Echo Arena (čoskoro bude zadarmo pre všetkých majiteľov Oculus Touch)

Echo Arena, ktorá začne 20. júla, sa cíti ako hybrid medzi Ultimate Frisbee a Rocket League. Naozaj máme sa na čo tešiť.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk