HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Google Blocks, nový program na tvorbu 3D objektov
0

Google je v oblasti virtuálnej reality veľmi iniciatívni, na začiatku predaja HTC Vive, VR headsetu pre desktopovú virtuálnu realitu ponúkal zdarma svoj program Tilt Brush úplne zdarma. Išlo o program, ktorý umožňuje modelovať, vytvárať svoje predstavy priamo vo virtuálnej realite. Tilt Brush dokonca dostal režim pre viacerých hráčov. VR aplikácia Blocks, ktorá bola predstavená pár dni dozadu má ale iný zámer. Jej úlohou je vytvárať 3D objekty jednoducho.

3D Modelovanie nikdy nebolo ľahšie !

3D modelári strávia množstvo hodín na počítači a pomocou myšky a klávesnice vytvárajú 3D modely. Toto odvetvie ale mení s príchodom virtuálnej reality a bezplatným programom Blocks, ktorý je dostupný pre HTC Vive ale aj Oculus Rift. Modelovanie prebieha jednoducho, môžete vytvárať už s vytvorením objektami ako je guľa, štvorec, valec. Samozrejmosťou je ich následná úprava na požadovaný zahnutie a pod. Predlženie objektov, zväčšenie je otázka niekoľkých sekúnd.

Nahrávanie môjho prvého objektu do Google Blocks

Google Blocks – tvorba 3D objektov

Vďaka použitiu rúk môžete vytvoriť objekty, ktoré sa dajú jednoducho zdieľať a môžete si ich pozrieť dokonca aj na smartfóne. To znamená aj to, že môžete použiť objekty iných a následne si ich upraviť. Pripadne vymyslieť svoj objekt a zdieľať s celým svetom. Objekty, ktoré sa dajú použiť sa nachádzajú na hlavnej stránke. Každý objekt je možné lajkovať, stiahnuť, vytvoriť z neho gif a pod. Jedna sa o plnohodnotný program, ktorému ale ešte chyba jedno a to je prepojenie na Tilt Brush. Nakoľko síce objekty môžete vytvarať, no problém je v nich vytvoriť text, alebo niečo jednoducho dokresliť ako je to možne v Tilt Brush.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk