Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Reklamy prídu čoskoro aj do virtuálnej reality, testuje ich Google
0

Desktopová virtuálna realita už ponúka množstvo ozaj dobrých zážitkov. Aj tie zdarma freeware programy sú bez nútených reklám. Zatiaľ to funguje skvele. Vývojári, ktorí pracujú na dobrom projekte ho dávajú zadarmo a ľudia, ktorí chcú ich môžu podporovať príspevkami. To sa ale môže zmeniť a premeniť na aplikácie a hry podobné na systéme Android, kde sú hry síce zdarma, no ponúkajú reklamy. Spoločnosť Google ale už teraz pripravuje potenciálne využitie nového reklamného priestoru. Možno aj preto, že táto spoločnosť získava najviac práve z reklám.

Experiment s reklamou vo virtuálnej realite

Google začína experimentovať, chce zobrazovať špeciálne reklamy v aplikáciách, ktoré majú vraj priniesť výhodu ako používateľovi, tak aj vývojárovi. Pomocou experimentálneho programu Area 120 s kubickou formou reklamy s názvom Advr.


Ako to funguje ?

Po nasadení VR headsetu a teda po ocitnutí sa vo virtuálnom prostredí sa objaví „malá“ otáčajúca kocka, ktorá sa točí dookola. Na každej strane zobrazenú inú reklamu. Pokiaľ sa na ňu používateľ zameria na určitý čas pohľadom alebo na ňu klikne, z kocky sa otvorí 2D plátno s reklamou, zväčša by sa malo jednať o reprezentačné video. Samozrejme nechýba na plátne tlačidlo na zavretie reklamy.

Experimentálny program pre vývojárov VR hier a aplikácií, Area 120, počíta s tým, že táto nová forma reklamy bude kompatibilná s viacerými VR zariadeniami a platformami. Google vývojárom ponúka Advr zatiaľ iba pre testovanie do vlastných VR projektov. Do vlastných VR hier si tak môžu implementovať virtuálnu kocku, ktorá má za cieľ ukázať aj iné VR hry. Časom sa do toho ale pustia väčšie značky ako napr. Ikea, ktorá už teraz ponúka svoju VR aplikáciu, a ďalšie iné známe firmy, čo môže znamenať, že budú na VR dominovať viac známe spoločnosti ako nezávislé herné štúdiá.

 

Zdroj : VRSource, Google

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
100%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk