Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť

Varjo je fotorealistická virtuálna realita

Od Michael Šubák23. júna 2017
Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Varjo je fotorealistická virtuálna realita

Virtuálna realita je už síce dostupná, no stále ešte sa podotýka niekoľkých nedostatkov. Ta najdrahšia, desktopová, čo sú headsety ako HTC Vive a Oculus Rift trapia dve problémy. Použitie bez káblov, čo sa už koncom roka vyrieši. Druhým hlavným problém je nedostatočne rozlíšenie pixelov. Prednedávnom Samsung informoval o novom displeji s rozlíšením displeja 4 048 × 2 2000px. Fínska firma Varjo chce však tento trend zmeniť, 70-krát lepšie.

Varjo a ich VR AR zariadenie, nesie tajný názov „20/20“. Toto zariadenie má zobrazovať virtuálnu realitu v rozlíšení 70 megapixelov na oko. Pre porovnanie VR headset ako je Oculus Rift alebo HTC Vive zobrazuje iba 1,2 megapixelov na oko. Slovo Varjo vo fínštine znamená tieň. Malá firma prišla s novým patentom, ktorý umožňuje reagovať na ľudské oko tak, že neviete rozpoznať virtuálnu realitu od tej skutočnej. Nemení sa ale uhol pohľadu, ktorý ostáva ako u ostatných VR headsetoch na hranici 100°.


Zatiaľ nevieme, kedy táto technológia príde, no pokiaľ by naozaj prišla a my by sme mali 70 megapixelov na oko vo VR headsete, naozaj by bol problém odlíšiť skutočnú realitu od tej virtuálnej. Spoločnosť Varjo oznámila, že viac informácií prinesie v priebehu tohto roku.

Zdroj : TheVerge, Varjo

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk
Najnovšie správy o VR aj na Facebooku
O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Odber noviniek
Dobrodružstvo s HTC Vive

Reklama
Compare
Go