Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Počítač v batohu od Zotacu umožňuje pohyb vo VR bez obmedzenia
0

Začiatkom roka spoločnosť Zotac predstavila počítač pre virtuálnu realitu, ktorý možno nosiť na chrbte. VR Go Backpack je nositeľný počítač vybavený grafickou kartou GeForce GTX 1070 a dvojbatériovým systémom umožňujúcim hot-swap. Jeho hmotnosť je pravdepodobne 4,5 kg a disponuje dvoma 9000 mAh batériami. Keď sa jedna vybije, možno ju vybrať a vymeniť bez reštartu počítača, pretože tá druhá ho zatiaľ udrží v chode.

zotac-vr-go-02


Procesorom pre tento počítač je Intel Core i5-6400T s 8 GB pamäťou RAM. Taktiež v ňom nájdeme SSD typu M.2 s kapacitou 120 GB, ako aj 1 TB pevný disk. Taktiež obsahuje 6 portov USB 3.0, 3 porty HDMI a dva porty DisplayPort 1.3 (s podporou až 4 displejov), nechýbajú technológie Wi-Fi 802.11ac, bluetooth 4.0 ani gigabitový eternet.

Zotac je jedna z prvých spoločností, ktoré ponúkli batohový počítač. Podobné PC majú v ponuke aj HP, MSI či Dell. Herný počítač rieši najmä hlavný problém virtuálnej reality a to pohyb vo VR bez zakopnutia o drôty.

zotac-backpack

Cenu ani termín uvedenia počítača VR Go Backpack zatiaľ oznámený nebol, no mať niekoľko hodín 4,5kg na chrbte nemusí mať pozitívny účinok pri hraní hier vo VR.

Zdroj : Liliputing.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk