Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
S aplikáciou od Sygic môžete cestovať vo virtuálnej realite
0

Spoločnosť Sygic pred nedávnom uviedla cestovateľskú VR aplikáciu pre VR headset Samsung Gear VR. S touto aplikáciou môžete teraz cestovať na najvzdialenejšie kúty sveta v pohodlí domova.

Aplikácia pre virtuálnu realitu umožňuje používateľom prechádzať sa po najzaujímavejších miestach na celom svete, čím cestovateľom pomáha preskúmať potenciálne destinácie ešte pred tým, ako sa tam vyberú na dovolenku. Aplikácia obsahuje virtuálne obrázky a videá z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, čím umožňuje napr. poprechádzať sa o polnoci pod Eiffelovou vežou v Paríži alebo sa túlať stredovekými centrami miest v Belgicku a obdivovať pôsobivú architektúru spred mnohých stáročí.


Všetky zábery z aplikácie snímal Michal Gálik, profesionálny Sygic Traveler, ktorý sa stal súčasťou Sygic tímu, aby celý rok cestoval po svete, zachytával svoje zážitky a zdieľal ich s ostatnými v 360° virtuálnej realite. Spoločnosť Sygic chce do jedného roka vybudovať knižnicu tisícok rôznych virtuálnych záberov z najatraktívnejších destinácií na celom svete.

pic01

Trh so službami virtuálnej reality zažíva obrovský rozmach a odborníci predpokladajú, že predaj VR zariadení bude v rokoch 2014 až 2018 rásť až päťkrát rýchlejšie než predaj zariadení iPhone. Do konca roka 2016 sa podľa Travisa Jäkela, analytika firmy Piper Jaffray, stane spoločnosť Samsung lídrom v oblasti predaja VR súprav s 5 miliónmi predaných zariadení. Táto technológia transformovala celý rad odvetví a zmenila spôsob, akým spotrebitelia pracujú s videoobsahom. Jedným z cieľov spoločnosti Sygic je zlepšovať cestovateľské zážitky vo všetkých fázach cesty od počiatočnej inšpirácie na dovolenku, cez plánovanie až po príchod a preskúmavanie nových krajín.

pic02

Aplikácia Sygic Travel VR je zatiaľ dostupná len pre používateľov headsetu od Samsungu, spoločnosť už pracuje na vývoji softvéru aj pre ďalšie zariadenia. Na stránke www.sygic.com/vr/get-your-code si môžete nechať vygenerovať kód, s ktorým budete aplikáciu bezplatne využívať. Sygic Traveler VR si na smartfóne stiahnete z obchodu Oculus v smartfóne. Kompatibilný je so zariadeniami Samsung Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+, Note 5, Galaxy S7, S7 edge.

Pokiaľ ale nemáte Gear VR, môžete skúsiť podobnú aplikáciu a to 360Cities.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk