HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
7 vecí, ktoré by ste mali skúsiť vo virtuálnej realite
0

Virtuálna realita je úžasná technológia, ktorá dokáže sprostredkovať viacero zážitkov s pocitom ako keby ste boli v inom svete. Pomocou headsetu HTC Vive, či Oculus Rift viete spoznať Mount Everest, navštíviť pamiatky vzdialené cez celú zemeguľu za pár sekúnd buď v pohodlí domova, alebo vo VR Herniach. Pozrite sa na výber tých najlepších zážitkových hier, ktoré Vám vie virtuálna realita ponúknuť.


1. Google Earth VR – spoznávanie sveta z pohľadu obra

Google sa vo virtuálnej realite dobre orientuje, a tak priniesol svoj program Google Earth do virtuálnej reality. Miesto klikania a posúvania myškou po mape Zemi, tak stačí len nasadiť VR okuliare. Vďaka tejto aplikácii sa môžete pozrieť na miesta, ktoré bežne z vtáčej perspektívy vidieť nemôžete. Ponúka sa tak možnosť navštíviť miesta, pomocou vlastných rúk, obzrieť si lokality z vtáčej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety. Naozaj sa túto hru, alebo skôr aplikáciu oplatí vyskúšať. Môžete sa postaviť pred Eiffelovu vežu, na kopec Hollywoodu, či si pozrieť Golden Gate Bridge a pod.

2. Everest VR – Vylezte na Mount Everest

Mount Everest, najvyšší vrch Zeme je samozrejme aj vo virtuálnej realite !  Prehliadnite si na vlastné oči  zasnežené a majestátne hory sveta. Môžete sa vyštverať na niektoré známe miesta náročného výstupu ako sú Base Camp, Khumbu Icefall, Camp Four, Hillary Step či samotný vrch. Jediné čo Vám bude možno chýbať je chladný vzduch, všetko ostatné sprostredkuje virtuálna realita.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk