HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
7 vecí, ktoré by ste mali skúsiť vo virtuálnej realite
0

Virtuálna realita je úžasná technológia, ktorá dokáže sprostredkovať viacero zážitkov s pocitom ako keby ste boli v inom svete. Pomocou headsetu HTC Vive, či Oculus Rift viete spoznať Mount Everest, navštíviť pamiatky vzdialené cez celú zemeguľu za pár sekúnd buď v pohodlí domova, alebo vo VR Herniach. Pozrite sa na výber tých najlepších zážitkových hier, ktoré Vám vie virtuálna realita ponúknuť.


1. Google Earth VR – spoznávanie sveta z pohľadu obra

Google sa vo virtuálnej realite dobre orientuje, a tak priniesol svoj program Google Earth do virtuálnej reality. Miesto klikania a posúvania myškou po mape Zemi, tak stačí len nasadiť VR okuliare. Vďaka tejto aplikácii sa môžete pozrieť na miesta, ktoré bežne z vtáčej perspektívy vidieť nemôžete. Ponúka sa tak možnosť navštíviť miesta, pomocou vlastných rúk, obzrieť si lokality z vtáčej perspektívy. K dispozícii máte 510 miliónov km². Ešte pred samotným prezeraním celého sveta môžete absolvovať pred-pripravené virtuálne výlety. Naozaj sa túto hru, alebo skôr aplikáciu oplatí vyskúšať. Môžete sa postaviť pred Eiffelovu vežu, na kopec Hollywoodu, či si pozrieť Golden Gate Bridge a pod.

2. Everest VR – Vylezte na Mount Everest

Mount Everest, najvyšší vrch Zeme je samozrejme aj vo virtuálnej realite !  Prehliadnite si na vlastné oči  zasnežené a majestátne hory sveta. Môžete sa vyštverať na niektoré známe miesta náročného výstupu ako sú Base Camp, Khumbu Icefall, Camp Four, Hillary Step či samotný vrch. Jediné čo Vám bude možno chýbať je chladný vzduch, všetko ostatné sprostredkuje virtuálna realita.


3. Job Simulator – skúste prácu, trošku inak

Job Simulator je paródiou na simulátor práce. Ide o hru, ktorá sa odohráva v roku 2050 a kde si život užívajú roboti, zatiaľ čo ľudia sú tí pracujúci. V hre si môžete vyskúšať štyri povolania. Pracovník v kancelárii, kuchár, pokladník a automechanik. Zaškolia vás roboti, ktorí majú podobu lietajúcich CRT monitorov a veľkú škálu emócií, ktoré nevedia používať. Uzdu svojej kreativite najviac popustíte práve v povolaní kuchára. Okrem osvedčených receptov je tu aj priestor pre improvizáciu. Ohúri vás, čo všetko môžete v kuchyni použiť, od mixéra, cez toustovač, až po mikrovlnku. Pri povolaní pokladník Vás zase zaujme príbeh, či množstvo farebných limonád, ktoré predávate zákazníkom. Zaujímavá je aj práca automechanika, aj keď tá je až príliš stereotypná. Je to ale tiež jeden z najlepších zážitkov virtuálnej reality a preto to odporúčame vyskúšať.

4. Batman™: Arkham VR

Prejdite si plne interaktívnu krátku epizódu zo života temného rytiera od momentu, kedy vám váš sluha podá kľúč od vašej jaskyne až po komplikovanú výmenu olejového filtru v Batmobile. Počas hrania sa môžete cítiť ako skutočný akčný super-hrdina.

5. The Climb – Keď strach z výšky nebude účinkovať

Máte radi horolezectvo ? Alebo nie ? Nevadí. Skúste si jedinečnú hru pre Oculus Rift – The Climb. V tejto hre si užijete lezenie v rozmanitých lokalitách od procedurálne generovaného prostredia, cez skutočné lokality ako Alpy, Grand Canyon a Bay prostredí na ázijskom pobreží. Všade vás čakajú rôzne lezecké cesty v živom prostredí. Uvidíte ohňostroje, zvieratá, divoké rieky, tajomné zákutia hôr, ale aj iných adrenalínových športovcov. Parádna grafika na Cryengine vás bude motivovať vychutnávať si jedinečné výhľady.

6. Missions ISS – Skúste si prežiť pár minút vo vesmíre

Oculus tento interaktívny titul sprostredkoval zadarmo na svojom Oculus Store. Táto hra vám umožní prejsť sa po vesmírnej stanici a spoznať ju. Popri tom musíte splniť rôzne úlohy a misie. Každý milovník vesmíru by to mal vyskúšať!

7. Závodný simulátor s Project Cars

Pokiaľ ste fanúšikom rýchlych áut a ideálnych okruhov, ktoré vyskúšajú vaše skúsenosti s ručnou prevodovkou, zamierte do jednej z VR herni, ktoré majú závodný simulátor. Virtuálna realita a volant Vám sprostredkujú jazdu na plnom plyne, bez možnosti zraniť sa.

Závodný simulátor v Trnavskej VR Herni

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk