HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
RECENZIA : Batman™: Arkham VR – Akčný zážitok plný logiky a vychutnávania príbehu
0
Detail
Platformy

HTC Vive, Playstation VR, Oculus Rift

Ovládače

Oculus Touch, HTC Vive ovládače, PS Move

Kinetóza

Žiadna v stoji. V sede netestované.

Oblasť hrania

V sede, v stoji

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Zážitkových hier pre virtuálnu realitu je už niekoľko. Pokiaľ ste fanúšikom Batmana, mali by ste si vyskúšať hru od Rocksteady Studios. Vytvorili totiž zážitok Batmana vo virtuálnej realite. Ide o výborný hodinový zážitok, pri ktorom budete používať rôzne futuristické nástroje, pracovať s databázami, vyhľadávať predmety, riešiť rôzne hádanky. V podstate sa zahráte na takého detektíva a zistíte príčinu vraždy vašich priateľov.

Zaujímavosťou na tejto hre je, že si môžete vybrať, buď budete stáť alebo sedieť. Odporúčam ale samozrejme sedieť na precítenie celej hry a vyhnutiu sa nepríjemným momentom pri presúvaní,  z ktorých Vám môže byť zle. Ďalšou zaujímavosťou je, že Batman je oficiálne od veku 17+. Nakoľko je táto hra dostupná vo VR herniach, odporúčam rodičom nedávať túto hru hrať malým deťom. Pohľad na vlastné oči, na mŕtve tela, či zabíjanie je v tejto hre často zobrazované.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Výhody

Grafika
Množstvo ďalších úloh počas hrania príbehu
Dobrý a prepracovaný príbeh
Využívanie logiky

Nevýhody

Iba hodina hrania

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Hrateľnosť
Príbeh
Zhrnutie

Jednoznačne len môžem odporúčať.

Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk