Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Asociace virtuální a rozšířené reality dáva na tri mesiace možnosť zdarma vyvíjať VR / AR projekt
0

Česka Asociace virtuální a rozšířené reality zverejnila v týchto dňoch výzvu, v ktorej ponúka študentom a začínajúcim firmám na tri mesiace zdarma využiť priestor „Sharing is caring space“ na vyvíjanie svojho projektu týkajúceho sa virtuálnej a rozšírenej reality. Priestor s názvom „Sharing is caring space“ je nové miesto pre vývoj, vzdelávanie a zdieľanie informácií. Nachádza sa v pražských Dejviciach v budove Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.

Päť vybraných projektov bude mať od 1. septembra do 1. decembra 2017 plne k dispozícii je vlastný stôl, pripojenie k internetu, VR laboratórium vybavená HTC Vive a PlayStation VR a priamy kontakt so špičkovými vývojármi v odbore.


Tri mesiace možnosť zdarma vyvíjať VR / AR projekt v „Sharing is caring space”

Podmienkou pre zaradenie do výberového konania je byť študentom či začínajúcich firmou / nelimituje sa vekom) a zaslať vyplnenú online prihlášku. K prihláške treba priložiť aj motivačný list, v ktorom daný subjekt vystihne svoj profil a popíše, na čom by rád v „Sharing is caring space“ pracoval. Priestor môže byť daný grafikom, textárom, developerom, produkčným a ďalším profesiám, ak sa projekt splní podmienku, že sa bude týkať VR / AR. Uzávierka pre podávanie prihlášok je piatok 25. augusta.

Zámer Asociácie

Zámerom Asociace virtuální a rozšířené reality je popularizovať, podpora a rozvoj technológie virtuálnej a rozšírenej reality, a to v oblasti komerčnej, akademickej i medzi verejnosťou a zvyšovať povedomie o jej existencii a praktické využiteľnosti. V spolupráci so štátnymi úradmi, médiami a inými odborovými organizáciami pracuje Asociácie na zlepšenie podmienok pre presadenie technológií. Asociácia svojim členom sprostredkováva kontakty a informácie a obhajuje ich spoločné záujmy. Asociácia bude taktiež spolupracuje s príslušnými subjektmi v zahraničí. Asociácia vytvorí etický rámec pre investície do odbore svojej pôsobnosti a do technológií, ktoré sú s ním spojené.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk